Svět vzpomíná na Freddieho Mercuryho. Která hvězda z O mě se neboj se v něj proměnila?

Dne 24. listopadu 2022 je to přesně jednatřicet let od úmrtí zpěváka Freddieho Mercuryho a mnoho lidí na světě si ho připomíná. Ve zpěváka se proměnili také účastníci show Tvoje tvář má známý hlas, ale i další, třeba herec z O mě se neboj. Tedy podle fanoušků na instagramu!

Legendární zpěvák skupiny Queen se zapsal do srdcí milionů fanoušků po celém světě. A i když už není mezi námi, stále na něj lidé myslí a pouští si jeho písně. A především – členové ze skupiny Queen pokračují v kariéře i bez Freddieho.

Nová píseň

Nedávno Queeni vydali videoklip k písni Face It Alone, která vznikla v 80. letech, ale nikdy ji kapela nevydala. Fanoušci se tak dočkali nejen nové písně, ale i hlasu Freddieho. „Našli jsme malý klenot od Freddieho, na který jsme tak trochu zapomněli. Je to úžasné, skutečný objev,“ citovala bubeníka Rogera Taylora televize BBC.

Jedinečný portrét

Podobu Freddieho se rozhodl zvěčnit umělec Chemis, který tvoří graffiti. Dílo zveřejnil na Instagramu v příspěvku, ve kterém zavzpomínal na legendu. „Dnes, před 31 lety, zemřel král rocku a člen kapely Queen Freddie Mercury. Vyrůstal jsem na této muzice. Bylo proto pro mě důležité vytvořit originální kousek, který odkazuje na jeho kariéru a osobnost. Pracoval jsem na portrétu přibližně měsíc a během této doby jsem poslouchal celou diskografii Queenů,“ napsal Chemis.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Chemis (@chemisgraffiti)

Proměny

Mercury je také častou proměnou v oblíbené show Tvoje tvář má známý hlas, kde se této výzvy ujal Marek Lambora, Vojta Drahokoupil, David Kraus, David Gránský nebo také Aneta Krejčíková.

Vtipná přeměna

Na Instagramu fanoušky pobavil Roman Vojtek, který se nechal zkrášlit od dcery. A že se na něm pořádně vyřádila! S knírkem podle fanoušků vypadal jako slavný zpěvák. „Úplný Freddie Mercury,“ napsala jedna fanynka. Vojtek na to reagoval pohotově: „Chudák Freddie,“ vtipkoval.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Roman Vojtek (@roman.vojtek)

Show Tvoje tvář má známý hlas najdete na Voyo. Seriál O mě se neboj sledujte každý čtvrtek ve 20:20 na Nově nebo s předstihem na Voyo!

Galerie

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady