Významný moment Krále popu ohromil celebrity. V čem je jedinečné album ze záhrobí?

Michael Jackson, přezdívaný také Král popu, se neodmyslitelně zapsal do dějin hudebního světa. Jeho písně se stále hrají v rádiích a získává nové a nové fanoušky. Rok 2022 je důležitým jubileem pro jeho album Thriller, na kterém se objevila řada hitů. A na oblíbeného zpěváka zavzpomínaly celebrity, které si střihly jeho jedinečné taneční pohyby.

Dne 30. listopadu 1982 spatřilo světlo světa album Michaela Jacksona s názvem Thriller, které obsahuje slavné písně, a to Beat It, Billie Jean nebo Thriller.

Hity

Zpěvák k písním natočil také příběhové videoklipy, které někdy trvaly i přes patnáct minut. Například v klipu k písni Thriller jde Jackson s přítelkyní (Ola Ray) z kina, když na ně zaútočí zombie. Jackson se nečekaně promění také v zombie a spolu s ostatními si zatancuje jednu z ikonických choreografií.

Thriller se stal nejprodávanějším albem na světě a dodnes drží prvenství s prodanými 110 miliony nosičů. V roce 2009 ho také americká knihovna Kongresu přijala do svých sbírek. Kromě písně Thriller měly úspěch i další hity, k nimž Jackson natočil i videoklipy s dalšími promyšlenými choreografiemi. 

Vzpomínky celebrit

K významnému jubileu si na Instagramu celebrity zatančily Jacksonovy choreografie a zavzpomínaly tak na Krále popu. Například zpěvačka Ciara zveřejnila příspěvek, ve kterém tancuje na Jacksonovy písničky. Nadšené reakce se dočkala nejen od fanoušků, ale také od ostatních celebrit. Příspěvek okomentovali například Dwyane Wade, Kelly Rowland nebo Kate Hudson.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Ciara (@ciara)

Poctu Michaelu Jacksonovi si připravil také zpěvák Chris Brown, který celé vystoupení zveřejnil na Instagramu. Video za tři dny zhlédlo přes 900 tisíc lidí a v komentářích ho fanoušci chválí. Přidal se k nim i tanečník Misha Gabriel, který hrál v sérii filmů Step up. „Jsem vděčný za příležitost být obklopen tolika talentovanými lidmi. Tento týden bylo sdíleno tolik inspirace a lásky,“ napsal k příspěvku.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený BROWN (@chrisbrownofficial)

Jedinečné proměny

Nejčastější proměnou show Tvoje tvář má známý hlas je Michael Jackson – až jedenáctkrát ho ztvárnili soutěžící. Zpěváka si střihnul například David Gránský, Roman Vojtek, Tatiana Dyková nebo Eva Burešová. A píseň Thriller si zazpívala Hana Holišová. Na její proměnu se podívejte ve videu.

V deváté řadě Tvojí tváře všechny ohromila vítězka SuperStar Nikita Machytková, která se pustila do songu Beat It. V sedmé řadě si zase sen splnil Jordan Haj, který zazpíval píseň Remember this Time.

​Všechny epizody show Tvoje tvář má známý hlas najdete na Voyo!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Tvoje tvář má známý hlas

Články k pořadu Tvoje tvář má známý hlas

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady