• Pořady
  • O mě se neboj
  • Arichteva a Matějovský zvítězili v divácké anketě! Proč je dobré líbat se pod dohledem manžela?

Arichteva a Matějovský zvítězili v divácké anketě! Proč je dobré líbat se pod dohledem manžela?

Naše Anketa roku zná své vítěze! Diváci rozhodli nejen o největším padouchovi, počinu roku, ale také o nejlepší herečce a herci za rok 2022. Právě ve dvou posledních kategoriích bezkonkurenčně zvítězili Veronika Arichteva a Vašek Matějovský, kteří si navíc odnesli i pomyslný pohár v kategorii Polibek roku. Co na své vítězství říkají? Jak vzpomínají na natáčení? A proč je podle Vaška Matějovského lepší, když je u líbací scény i manžel/režisér?

On je ambiciózní a sebevědomý právník, ona rozvádějící se matka se dvěma dětmi a skoro exmanželem na krku. Zdánlivě nesourodý pár sice nevypadá jako z klasické love story, o to víc ale diváky zaujala jejich opravdovost a vzájemná jiskra. Proč si právě Eva a Martin z O mě se neboj získali tolik fanoušků?

Jsem hodně jako Eva

„Asi to byla po dlouhé době postava, se kterou se mohlo ztotožnit více maminek,“ zamýšlí se Veronika Arichteva. „Nebyla policajtka ani sestřička a nebo taky možná jenom proto, že tu postavu mají diváci ještě v živé paměti.“

FOTO:  TV Nova

​Diváci nejsou jediní, komu přímočará Eva přirostla k srdci. Sama Veronika Arichteva přiznává, že má s Evou společného více než jen scénář. Jakými vlastnostmi své hrdinky by se herečka ráda inspirovala i v roce 2023? „Asi její přímočarostí, že říká věci otevřeně, že má silně zakořeněný smysl pro spravedlnost. Já mám snad tyhle vlastnosti taky, ale přece jenom jsem skutečná postava, ne seriálová, a tak se to v tom reálném životě aplikuje trochu hůř.“ 

FOTO:  TV Nova

Ženským idolem přes noc

Hercem roku se stal také její kolega Vašek Matějovský, který triumfoval nejen u diváků, ale hlavně u divaček. Z talentovaného a charismatického herce se prakticky přes noc stal idolem ženských srdcí. To může být sice příjemné pro ego, ale o něco méně příjemné venku na ulici. Zvlášť když se setká s až příliš náruživou fanynkou. Jak vlastně takový přerod v idola zvládá?

FOTO:  TV Nova

​„Neberu to asi tak, že bych se v tom vyžíval, ale je super vidět, že to někoho baví a že to někoho zaujalo,“ shrnuje Vašek Matějovský a dodává, že mu nijak nevadí ani interakce s fanynkami. „Asi jsem se nedostal do žádné extra situace, která by mi byla vyloženě nepříjemná. Někdy, když je některá žena třeba více opilá, tak se mě ani neptá a rovnou mě objímá nebo se se mnou fotí, ale jinak k ničemu zásadnímu nikdy nedošlo,“ směje se Matějovský.

Líbání pod dohledem manžela? K nezaplacení!

O tom, že to Vaškovi s Veronikou zkrátka dobře klape, není pochyb. „S Vaškem jsme si myslím hodně sedli lidsky, tak se to projevovalo i mimo kameru,“ vzpomíná Arichteva a dodává, že se bez vzájemného vtipkování neobešla žádná klapka. „Divný bylo, když jsme natočili obraz, aniž bychom se u něj nesmáli.  A stalo se to opravdu jenom zřídka.“ O to víc je ale pro lidi nepředstavitelné, že pár režíroval manžel Veroniky Biser Arichtev. Jak se vlastně točí milostné scény pod dohledem manžela?

FOTO:  TV Nova

​„Milostné scény už s mužem točit umíme. Oba k tomu přistupujeme jako k práci. Horší je to spíš asi pro ty herecké partnery, kteří z toho můžou být nervózní, že jim za zády stojí manžel někoho, komu mají dát pusu,“ říká k tomu Veronika Arichteva.

Upejpal se tedy Vašek Matějovský u líbání před zraky manžela? Dohled si naopak pochvaloval, protože podle něj není na škodu. „Je to pracovní záležitost, takže tam nikdo z nás tří neviděl nic navíc a byla to práce. Vlastně to bylo možná i lepší, než kdyby to viděl manžel doma a slýchal by o tom. Takhle je i lepší, že u toho byl,“ směje se Matějovský.

Dětské herečky jako součást rodiny 

V seriálu nezáří jen dospělí herci, ale také malé herečky Adélka a Veronika Dobešovy. Práce s dětmi občas nebývá jednoduchá. Jak se s nimi štábu pracovalo? 

„Moc dobře. Je vidět, že holčičky už před kamerou stály. Byly hodné, milé, laskavé, připravené. Od Adélky, Verunky a jejich rodičů jsme dokonce dostali s Bisim a Lukou pod stromek dárky k Vánocům. Což nás rozhodně potěšilo. Bylo vidět, že si s tím dali práci. Občas si napíšeme nebo pošleme nějaké video,“ prozrazuje představitelka Evy.

FOTO:  TV Nova

​A jaké výzvy na herce čekají v novém roce a po odvysílání seriálu? „Můj následující rok bude pracovní, budeme pracovat na Shakespearovských slavnostech, to bude v létě, a myslím, že se tam objeví i něco dalšího. A kdo ví, možná se bude pracovat i na O mě se neboj. Ale to je zatím ve hvězdách,“ shrnuje to Vašek Matějovský.

​Kdo další zvítězil v Anketě roku a co na svou trofej říkali? Vše vám přineseme v následujících článcích a reportážích!

Všechny epizody seriálu O mě se neboj najdete na Voyo!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady