• Pořady
  • Souboj restaurací
  • Asijská pizza? Tomáš Cibulka ji v Souboji už nepřipraví, ale v Nhà hai hành ji dostanete!

Asijská pizza? Tomáš Cibulka ji v Souboji už nepřipraví, ale v Nhà hai hành ji dostanete!

Tomáš Cibulka a jeho žena Tinni rozdávají radost v malém nenápadném bistru. O to více je ale tohle místo kouzelné, jakmile vstoupíte, připadáte si skoro jako doma, i když nejste Vietnamec. Není to zkrátka typická „phóčkárna“. Tomáš si pro vás připravil kus opravdického Vietnamu! Pohostinnost a dobro v srdci, to je to, co najdete v Drtinově ulici s číslem popisným 20. Jak hodnotí Cibule svou účast v Pohlreichově souboji restaurací? A kdy, kde a jak můžete ochutnat asijskou pizzu?

Porazit giganta jako je Salabka není jednoduché. To se bohužel potvrdilo i v posledním semifinále Pohlreichova souboje restaurací. Na vlastní kůži to poznali manželé Cibulkovi z vietnamského bistra na pražském Smíchově Nhà hai hành. Těmhle dvěma se ale rozhodně úsměv z tváře nevytratí – však jejich bistro stojí na Smíchově, tak to ani jinak nejde. Tomáš i Tinni si prohru nijak zvlášť neberou, naopak si odnášejí novou zkušenosti a jen to dobré!

Tomáši, Tinni, vaším soupeřem v semifinále byla restaurace Salabka. Jaký to byl soupeř?

Tomáš: Byl to pro nás náročný soupeř, jsou o krůček výš v tom, co dělají. Takže pro nás není tak smutné prohrát s tak silným soupeřem.
Tinni: Byla to velká zkušenost mít za soupeře někoho, jako je restaurace Salabka, a určitě si z toho neseme jen to dobré.

Jak jste se připravovali? Trénovali jste třeba rychloběh mezi hrnci?
Tomáš: Spíš jsme o tom tak přemýšleli, co bude v semifinále, co budeme dělat, jak to uděláme. Zároveň jsme spoustu věcí měnili, pořád jsme o tom debatovali, abychom si tím byli stoprocentně jistí. Samozřejmě jsme trénovali i doma nějaké věci, co bychom mohli dělat. Ale spíš jsme se připravovali psychicky.
Tinni: Asi jsme nepobíhali od hrnce k hrnci, abychom zjistili, jak to zvládneme, ale určitě jsme se na to připravili, jak nejlépe jsme mohli, a myslím, že výkon, jaký jsme dneska předvedli, je naprosto skvělý a máme být na co pyšní.

Vietnamské bistro Dům u dvou Cibulí, Andrea a Tomáš
Vietnamské bistro Dům u dvou Cibulí, Andrea a Tomáš  |  FOTO:  TV Nova

Semifinále probíhalo formou pop upu, máte s tím už nějakou zkušenost?
Tomáš: S pop upama máme zkušenost celkem velkou, ale zároveň to pro nás bylo nové, protože tady jsme nemohli dělat to, co děláme standardně, to by se sem nehodilo. Bylo to pro nás něco jiného a zároveň to pro nás byl trochu oddych od toho, co děláme normálně, takže jsme si to užili o to víc. Bylo to super.

A jak vypadají vaše standardní pop upy?
Tomáš: Pop upy, které děláme, jsou ve stylu, že si zveme nějaké hosty a nebo si oni pozvou nás a křížíme různé koncepty. Děláme třeba asijské pizzy, protože naše kamarádka má pop up s pizzami. Ona k nám přijde, zajistí italskou pizzu a my zajistíme vietnamské ingredience. A vždycky je to skvělé, lidé si to užívají a my taky, protože zas na chvilku vypneme rýžovary a trochu si oddychneme od toho, co děláme normálně. Pro nás je to vždycky vítaná změna zjišťujeme, že i hosty to více zajímá. Je to taková sranda pro všechny.

Dostali jste za úkol nakoupit nábytek v IKEA, jak to probíhalo?
Tinni: Pro nás byl nákup v IKEA velmi složitý, měli jsme nějakou představu, ale naše představy jsou většinou plastové, plastové a ještě víc plastové, což IKEA má naopak spíše dřevo, ještě více dřeva a mnohem více dřeva. A design, což je něco, na co my si nepotrpíme, jsme v tomhle spíš takoví pankáči. Je nám to bližší a je to pro nás více autentické, máme na to krásné vzpomínky a je to něco, co umíme o něco lépe.

Pro vás to dnes bohužel dopadlo špatně, ale nevypadáte vůbec smutně. Je to tedy pro vás spíš nová zkušenost, start něčeho nového?
Tinni: Určitě je to pro nás zkušenost. Smutní samozřejmě malinko jsme, ale zároveň vždycky všem přejeme, aby mohli vyhrát, a to, že jsme „prohráli“ proti Salabce, pro nás není smutná věc, protože to byl skvělý soupeř, pro nás to byla skvělá zkušenost a neseme si z toho jenom to dobré.
Tomáš: Určitě to pro nás není špatná zpráva, tak to dopadlo a my to bereme. Je to věc, nad kterou můžeme přemýšlet a debatovat, jestli opravdu v tom, co děláme, jsme takoví, ale spíš nám to ukazuje, že se doopravdy musíme vrátit mezi ten náš kýč, naši autentickou kuchyni. Tohle si necháme jako takovou volnočasovou aktivitu.

Vietnamské bistro Dům u dvou Cibulí, Bára a Tinni
Vietnamské bistro Dům u dvou Cibulí, Bára a Tinni  |  FOTO:  TV Nova

Co bude první věc, kterou uděláte, až přijdete domů?
Tinni: Půjdeme spát.
Tomáš: A dáme pusu malýmu.


Velké finále Pohlreichova souboje restaurací sledujte ve středu 3. května od 20:20 na Nově. Nebo o 24 hodin dříve na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Souboj restaurací

Články k pořadu Souboj restaurací

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady