Petr Kunc neskrýval emoce. Salabka zvítězila v historicky prvním Souboji restaurací

První Pohlreichův souboj restaurací zná svého vítěze. Je jím pražská restaurace Salabka, která pod vedením Petra Kunce zvládla porazit nejprve táborský podnik Mace, pak sympaťáky z vietnamského bistra na Smíchově Nhà hai hành a ve finále i olomouckou Long Story Short. Parťákem jak na place, tak v životě je pro Petra jeho žena Gábi. A právě oni dva hned po vyhlášení odpovídali na to, jak výhru oslaví, jestli někdy přemýšleli, že by to vzdali a zda by se do soutěže přihlásili znovu.

Zdeněk Pohlreich vybral vítěze! Petr a Gábi Kuncovi bezprostředně po vyhlášení neskrývali emoce. I přes značnou únavu rozhodně převládala radost. Co prozradili v rozhovoru?

Petře, Gábi, moc gratuluji k výhře. Čím a jak moc to zapijete?
Gábi: Určitě šampaňským, my jsme na šampaňské.
Petr: Určitě hodně bublin a bude to velká jízda.

Zítra jdete do práce?
Petr: Nejdeme, máme dva dny volno. Je tu tchýně, takže máme prostor. (smích)

Oslavy budou veliké…
Petr: Určitě budou.

Zdeněk Pohlreich a restaurace Salabka
Zdeněk Pohlreich a restaurace Salabka  |  FOTO:  TV Nova

Co pro vás a celý tým Salabky tahle výhra znamená?
Petr: Znamená to strašně moc. Dokázali jsme, že jsme do té soutěže šli s tím, že vyhrajeme. A šli jsme si za tím. A dokázali jsme to. Je to neskutečný. Chtěl bych strašně moc všem poděkovat, jak lidem, co byli tady se mnou, tak lidem ze Salabky, co s námi byli vnitřně.
Gábi: Je to zadostiučinění celé té práce, kterou děláme. Jsem ráda, že to dává smysl a že Zdeněk viděl v nás ten potenciál a že nás vůbec oslovili do téhle soutěže. Jsem ráda, že jsme to vyhráli a dokázali, že jsme nejlepší.

Který okamžik během celé soutěže byl pro vás ten nejtěžší? Řekli jste si někdy, že byste to vzdali?
Petr: Takovýhle moment nebyl. Ale každé to natáčení bylo náročné jak fyzicky, tak psychicky. Byly to dlouhé hodiny. A do vteřiny nevíš, co bude…
Gábi: Neměli jsme asi žádný takový moment, kdy bychom chtěli hodit zástěru do rohu. Myslím, že to pro nás všechny byla veliká zkušenost. Kamery, natáčení, práce pod tlakem. Za tu zkušenost moc děkuju, bylo to úžasné. Myslím, že nás to všechny zase posunulo dopředu. Strašně nás to zocelilo a sdružilo a jsem ráda, že jsme to dotáhli až do finálního konce. Moc jsme si to přáli, dávali jsme do toho sto procent těla, duše, srdce a mělo to smysl. Jsem z toho neskutečně šťastná.

Šéfkuchaři Salabka a Long Story Short
Šéfkuchaři Salabka a Long Story Short  |  FOTO:  TV Nova

​Na své cestě jste museli porazit nejednoho těžkého soupeře. Který byl pro vás ten nejtěžší?
Petr: To se asi nedá říct. Každý ten tým nebo každá ta restaurace měla svoje kvality. A do každého boje jsme museli jít stoprocentně koncentrovaní a připravení, abychom to zvládli.
Gábi: Nikdy jsme nikoho nepodcenili. O to těžší bylo pracovat, protože člověk se s těmi lidmi baví, jsou tam sympatie. Všichni jsme z gastra, rádi si vyměňujeme zkušenosti. Nikdy jsme nechtěli, aby ten druhý prohrál, ale taky jsme chtěli vyhrát.

Teď, když víte, co to všechno obnáší, dali byste si to znovu?
Gábi: Jasně, klidně zítra. (smích)
Petr: Určitě bych do toho šel znovu, byla to nesmírná zkušenost. Určitě mě to zase někam posunulo, poznal jsem spoustu nových lidí, profesionálů. Jsem na to nesmírně hrdej a vážím si toho.

Celou sérii Pohlreichova souboje restaurací sledujte na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Souboj restaurací

Články k pořadu Souboj restaurací

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady