Sanitka přání dojela až k Pohlreichovi. Kdo je tajemný pán z finále a co si přál?

Petra Homolová z Asociace samaritánů České republiky pomáhá plnit kolikrát už poslední přání lidí, kteří by jinak neměli šanci, aby se jejich sen stal skutečností. Jak celý projekt vznikl? Kdo může Sanitku přání využít? A co s tím má společného Zdeněk Pohlreich?

Rozhovor s Petrou Homolovou, tiskovou mluvčí a ředitelkou Sanitky přání. Jak celý projekt vznikl? A jaká přání jsou schopní splnit?

Petro, kdybyste měla popsat neznalému člověku, co je to Asociace samaritánů?
Petra Homolová: Asociace samaritánů jako taková je dobrovolnické sdružení, které působí v kontextu mezinárodního samaritánství. Samaritáni jako takoví působí po celé Evropě.

Kromě zdravotnické péče, asistence a dalších služeb máte i Sanitku přání. Co je to za projekt?
Petra: Sanitka přání vznikla úplně náhodou, když do naší organizace přišel požadavek s tím, že paní chtěla svého manžela vzít naposledy do vinotéky na degustaci vín, ale byl v takovém stavu, že ona sama to už nemohla zvládnout. Náš stát žádnou takovou službu neposkytuje, tak se obrátila na nás, jakožto na soukromou společnost. My jsme tomuto požadavku chtěli vyhovět, bohužel jsme na to nebyli připravení a pán byl bohužel v takovém stavu, že se toho přání nedožil.

Sanitka přání
Sanitka přání  |  FOTO:  ascr.cz

​Jaká přání plníte a co všechno jste schopní splnit?
Petra: To byla jedna z otázek na návštěvě u kolegů v Německu, jaká přání plní. Informovali nás o tom, že plní opravdu různorodá přání. Návštěva rodiny, svatby, oslavy, rodného domu, ale i návštěva koncertu, fotbalových utkání, nějaké celebrity… Ta služba je zcela nová, takže prozatím se setkáváme s tím, že klienti chtějí navštívit své blízké a být s rodinou. Ta rodina tam vždy rezonuje.

Jedno z přání, které jste také splnili, jsme mohli vidět v Souboji restaurací se Zdeňkem Pohlreichem. O koho šlo a co si ten člověk konkrétně přál?
Petra: Byl to pan Kuba. Kuba byl milovník dobré kuchyně a ozvala se nám jeho žena, která ho chtěla vzít do nějaké dobré restaurace. V rámci komunikace jsme se pak dozvěděli, že miluje Zdeňka Pohlreicha, a jelikož nemáme malých cílů, tak jsme Zdeňka oslovili a pan Pohlreich ve svém nabitém programu opravdu velmi ochotně našel čas, kdy nás zahrnul do natáčení tohoto pořadu. S Kubou si i popovídal, zeptal se ho, jak mu chutnalo a bylo to celé moc fajn.

Celý rozhovor s Petrou Homolovou o její náročné, ale krásné práci si pusťte ve videu.

Pokud chcete podpořit Sanitku přání, můžete zaslat peníze na transparentní účet.

Pohlreichův souboj restaurací si pusťte na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Souboj restaurací

Články k pořadu Souboj restaurací

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady