Kdo vyhraje Pohlreichův souboj restaurací? Salabka si jde za vítězstvím jako buldozer

Šéfkuchař Petr Kunc a jeho tým z restaurace Salabka si jdou tvrdě za vítězstvím. Doposud neporažené komando z pražské Troji se probojovalo až do samotného finále Pohlreichova souboje restaurací a nic jiného než výhra pro ně nepřipadá v úvahu. Podaří se jim porazit i posledního soupeře z Olomouce?

V semifinále Pohlreichova souboje restaurací se proti sobě postavily zážitková restaurace Salabka a vietnamské bistro Nhà hai hành. Bojovníci z Troje nepotřebovali ani koně, k porážce soupeře jim stačil jejich kuchařský um, dokonalý servis a skvělé připravená pop upová restaurace. Jak se cítil Petr Kunc bezprostředně po vyhlášení?

Petře, máme za sebou semifinále a vy jste proti sobě měli tým Nhà hai hành. Jaký to byl soupeř?
Soupeř to byl samozřejmě těžký, už jen výběr dvanácti soutěžících restaurací byl velmi kvalitní. Tomáš má zkušenosti i z michelinských restaurací, takže standard tam je veliký.

Šéfkuchaři Tomáš Cibulka a Petr Kunc
Šéfkuchaři Tomáš Cibulka a Petr Kunc  |  FOTO:  TV Nova

Když jste se připravovali na semifinále, měli jste nějakou taktiku?
Taktiku jsme úplně neměli, samozřejmě jsme se snažili lidem ukázat, co děláme na Salabce, že tlačíme lokální produkty v té nejlepší kvalitě a snažíme se je přetvářet do moderních jídel.

Měli jste za úkol nakoupit věci v IKEA, jak to probíhalo?
Bylo to časově náročné, měli jsme omezený budget, do kterého jsme se museli vejít, ve finále jsme pak museli dělat i trochu kompromisy. Bylo to zajímavé, stoprocentně to byla výborná zkušenost do budoucna i do života. O tom ten život a gastro jsou – člověk se učí každý den a něco ti to stále přináší.

Restaurace Salabka nakupovala v Makru
Restaurace Salabka nakupovala v Makru  |  FOTO:  TV Nova

Ze souboje jste vyšli vítězně. Jak to oslavíte?
Určitě si dáme nějakou skleničku, ale ráno musíme do práce. Zítra bych to rád oslavil s celým týmem a i s panem majitelem.

Velké finále Pohlreichova souboje restaurací sledujte ve středu 3. května od 20:20 na Nově. Nebo o den dříve na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Souboj restaurací

Články k pořadu Souboj restaurací

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady