Zdeněk Pohlreich byl v Oboře spokojený. Hosté ale měli jeden problém!

Restaurace Obora sice do dalšího boje nepostoupila, ale sám velký šéf byl s průběhem vcelku spokojený.

Zdeňka Pohlreicha jsme si odchytli ihned po skončení zátěžového testu a on nám přiblížil, co by případně šlo ještě vylepšit.

Zdeňku, jak to dnes probíhalo?
Probíhalo to celkem hladce, téma je dnes americká kuchyně a Jakub je nadšenec do amerického jídla a hlavně amerického BBQ. Takže já mám pocit, že to proběhlo celkem hladce.

Pohlreichův souboj restaurací je výběr těch nejlepších. Je vůbec něco, co byste jim vy jako šéf mohl poradit?
Radilů je dost, já se samozřejmě počítám mezi ně. Na druhou stranu člověk musí respektovat, že každý máme vidění toho, jak se to má dělat. My vesměs točíme u lidí, kteří mají nějaké zkušenosti. A já jim určitě můžu říct svůj názor, pokud si ho budou přát vyslechnout, ale ne že bych jim říkal: „Ty to dělej takhle a ty to dělej onakhle.“

Pohlreichův souboj restaurací - Obora
Pohlreichův souboj restaurací, restaurace Obora  |  FOTO:  TV Nova

Za co byste je dnes tedy pochválil?
Zvládli to krásně na čas, ačkoliv tam byly mírné časové prodlevy vyplývající z toho konceptu. Nakrmit najednou třicet lidí je vždycky složité, myslím, že každý, kdo tohle zvládne, si zaslouží nějakou pochvalu. Ta jídla přestávala být v průběhu servisu malinko konzistentní, což se samozřejmě stává. Kdyby se upravilo pár věcí v postupech, tak by bylo všechno super.

Myslíte si, že největší výzva pro ně bude vařit v Next Door?
Když kuchař přijde do jiné kuchyně, je to vždy složité, protože všechno funguje jinak. Logistika toho pohybu, kterou máme podvědomě už zakódovanou, že když udělám krok doprava, tak tam něco bude, najednou neplatí. Zároveň lidé, kteří tam budou, budou samozřejmě dost kritičtí.

Pohlreichův souboj restaurací, restaurace Obora
Pohlreichův souboj restaurací, restaurace Obora  |  FOTO:  TV Nova

​A jak dnes reagovali hosté?
Bylo tam dost překvapení, protože na menu se nacházela jedna věc, která byla dost ambiciózní nebo ne úplně obvyklá – softshell krab. Krab s měkkou schránkou, který se jí úplně celý. Není to úplně obvyklá surovina a někoho to baví a někdo má problém s tím, že na tom talíři vidí celé zvíře. Ale vesměs si myslím, že reakce na to byly pozitivní a že nikdo neočekával, že se tady bude vařit klasické obyčejné jídlo.

Je něco, v čem vás toto natáčení překvapilo?
Překvapuje mě, že se obecně potvrdila moje myšlenka, že úroveň strašně stoupá. Do gastronomie vstoupila i spousta podnikatelů, objevila se tady spousta lidí, kteří gastronomii mají rádi. Je tady mnoho kuchařů, kteří si otevřeli svoji hospodu, což bývala neobvyklá věc, a já si myslím, že o vývoj gastronomie v Čechách se nemusí nikdo zásadně obávat. Mám pocit, že lidí, kteří mají chuť to dělat dobře a dělají to dobře, je čím dál tím víc. A nebýt posledních dvou let, kdy se babráme v nesmyslech, tak by byl vzestup ještě rychlejší.

Pohlreichův souboj restaurací sledujte každou středu od 20:20 na Nově. Nebo o týden dřív na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Souboj restaurací

Články k pořadu Souboj restaurací

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady