Hladoví z Obory neodejdete. Jakub Parus ze Souboje restaurací vám naservíruje i bizona!

Táhlý zvuk harmoniky, kolty proklatě nízko a putující chuchvalec seschlé trávy, který jako by vypadl z westernového filmu. Otevřete oči a zjistíte, že pro chuť pravé Ameriky do Ameriky nemusíte. Osedlejte svého koně a vydejte se směr Poděbrady do restaurace uprostřed lesů, kde na vás při jídle bude koukat ne hlaveň pistole, ale veverka nebo datel. Obora je pro milovníky steaků a pravého amerického barbecue rájem na zemi.

Spoluprovozovatel a šéfkuchař Jakub Parus je přitom bývalý sommelier. Po setkání s šéfkuchařem a nynějším porotcem MasterChef Česko Honzou Punčochářem ale přičichl ke kuchařině a v kuchyni už tak úřaduje přes 30 let. Než si Jakub otevřel svou restauraci, procestoval světa kraj. Nemohl vynechat samozřejmě samotnou mekku grilování a BBQ Texas a Carolinu. Tam koukal pod ruce těm největším profíkům a pak si nabyté znalosti a zkušenosti odvezl do Poděbrad. Do lesa.

Bizoni a veverky
Dřevěná chaloupka se zápražím nakrmí 20 hladových krků. Příležitostně se otevřou prostory i v saloncích nahoře a hladovců se tedy vleze něco kolem 40. Pokud budete mít štěstí a vejdete se, nelekejte se obří hlavy bizona, která shlíží na strávníky ze stěny. Pokud zrovna vychytáte místo pod ní, do talíře vám nespadne. Vyzkoušela jsem to.

Bizon ale není jediný, kdo vám při jídle bude koukat do talíře, společnost vám i jemu bude dělat spousta dalších kamarádů z lesa. Jsou to lovecké trofeje po předchozím majiteli, které zde Jakub zanechal na jeho počest. Nedávno totiž zemřel a byl to manžel původní majitelky Obory, která má vedle svůj penzion. Pokud se vám tedy po jídle bude chtít spát, můžete se odkulit jen kousek vedle.

Šéfkuchař Jakub Parus z restaurace Obora v Poděbradech
Šéfkuchař Jakub Parus z restaurace Obora v Poděbradech  |  FOTO:  TV Nova

Gril a pivíčko
V kuchyni úřaduje sám velký šéf, pokud tedy něco zrovinka nezařizuje. A jestli vidíte z okna čmoud, zkuste se trochu nahnout a vykouknout, možná bude stát venku u grilu s pivem v ruce a zamilovaně se koukat na flákotu masa, která se pak může objevit zrovna u vás na talíři.

Restauraci Obora najdete na adrese Obora 32, Kluk, 290 01 Poděbrady nebo na souřadnicích 50.13770841706548, 15.103848230196027. Dobrou chuť!

Pohlreichův souboj restaurací sledujte každou středu od 20:20 na Nově. Nebo o týden dřív na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Souboj restaurací

Články k pořadu Souboj restaurací

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady