• Pořady
  • Souboj restaurací
  • Petr Heneš z Long Story Short o výzvě v Souboji restaurací: Je to jako jízda na kole, to se nezapomíná

Petr Heneš z Long Story Short o výzvě v Souboji restaurací: Je to jako jízda na kole, to se nezapomíná

V krásném městě Olomouci nachází se pevnost ve tvaru podkovy. Stojí tu už nějaký ten pátek. Zhruba tedy 400 let. Za tu dobu ustála nejedno dobytí, upeklo se tu pár tun chleba a po pauze se tu v roce 1997 zrodila myšlenka dát celé tohle pěkné stavení do kupy a něco s tím provést. Long Story Short: Z historického, ale zanedbaného skvostu udělala parta nadšenců krásný hostel s vlastní pekárnou a restaurací. Takže: Vítejte v Long Story!

V pořadu Pohlreichův souboj restaurací je uveden jako šéfkuchař olomoucké party Petr Heneš. Málokdo ale ví, že právě on u sporáku (v tom profi stylu) nestál už tři roky. Před časem se z kuchyně přesunul za stůl a dohlíží na chod celého podniku. A pak, když mu utekl šéfkuchař z Olomouce do Prahy na zkušenou, přišla nabídka zúčastnit se televizní show. Co teď?

Dobrosrdečný číšník Ivánek
Nebyl by to Petr, aby to nějak nevyřešil. Leknout se? Nebo se snad bát? To slovo nemá tenhle pokérovanej sympaťák v repertoáru. „Obléknu rondon, nabrousím nože. Je to jak jízda na kole, to se nezapomíná,“ říká Petr o své staronové roli. Svému týmu, který si do soutěže vzal, ale stoprocentně věří. Takovým zábavným, ale rozhodně ne nijak méně platným prvkem je číšník Ivan, po domácku Ivánek. Své profesi je tenhle usměvavý chlapík s dobrou náladou naprosto oddaný.

V Eatery & Bakery si můžete vybrat například: výpečky, kotletu, knedlíky nebo tatarák, carpaccio, sušené maso nebo květák, kedlubnu, ředkvičky nebo… zkrátka v Long Story Short dostanete VŠECHNO. Přesah kuchyně je vskutku světový. A má to samozřejmě svůj důvod. Ano, stojí za tím Petr Heneš. Svou světoběžnou kariéru odstartoval v Rakousku, pak zamířil do Kanady, neminul Argentinu a zastavil se i v Brazílii nebo Indonésii.

Petr Heneš, Long Story Short
Petr Heneš, Long Story Short  |  FOTO:  TV Nova

Za hranicí kuchyně
Pokud jste gastronomičtí dobrodruzi, jste na správném místě. Prostory pevnosti nabízejí spoustu možností. A tak si zde můžete uspořádat třeba i svatbu. Pokud si zrovna nemáte koho vzít, můžete zajít třeba jen na kreativní večeři ve stylu sdílených talířů. Zážitkem je i večeře u šéfkuchaře. A jestli chcete zavítat jenom do super cool prostoru, tak si kupte alespoň chleba v pekárně. Stojí to za to.

Long Story Short najdete na adrese Koželužská 945/31 779 00 – Olomouc. Nebo na souřadnicích 49.59801787197554, 17.25824686942089. Dobrou chuť!

Pohlreichův souboj restaurací sledujte každou středu od 20:20 na Nově. Nebo o týden dřív na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Souboj restaurací

Články k pořadu Souboj restaurací

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady