S Pohlreichem na cestách: Sůl a Řepa ve Strakonicích vás vezme do pohádky

Pokud byste zrovinka nesehnali místo v Zájezdním hostinci u Jiskrů a měli jste namířeno někam na jih, máme pro vás jiný skvělý tip! Popojeďte jen kousek dál. A to do Strakonic, kde se nachází další gastronomická oáza. Jmenuje se Sůl a Řepa. Se zeleninou zde kouzlí pokérovanej sympaťák Pavel Drdel.

Pavel Drdel se už v šesti letech rozhodl, že bude buď kuchařem, nebo spisovatelem. Jeho rodiče měli ovšem jiný názor, tatínek chtěl mít z Pavla ekonoma a maminka učitele. Protože je ale Pavel tvrdohlavý, tak si šel za svým kuchařským snem. Kuchařem se nakonec doopravdy stal. A tak se mu podařilo, že jeho tatínek ho ve svých sedmdesáti letech konečně i jako kuchaře uznal.

Tvrdá škola gastronomie
Kuchyně v devadesátých letech nenabízely zrovna to nejlepší, ale Pavel se snažil si z toho to nejlepší vzít. Ačkoliv se setkal s poléváním rukou vývarem nebo fackami, tvrdá škola gastronomie ho naučila pokoře a dovedla ho k přesvědčení, že on se takhle ke svým zaměstnancům chovat nechce. Atmosféra v restauraci Sůl a Řepa je tedy pro některé „z oboru“ až nepochopitelně přátelská. Ostatně se tomu podivuje i samotný Zdeněk Pohlreich.

Pohlreichův souboj restaurací - Sůl a Řepa, Pavel Drdel
Pohlreichův souboj restaurací - Sůl a Řepa, Pavel Drdel  |  FOTO:  TV Nova

Sůl a Řepa
Přibližně osmiletý pobyt v Itálii dal Pavlovi spoustu zkušeností. A tak přišel nápad na vlastní restauraci. Co se týká názvu, Pavel chtěl použít název anglický, ale jeho žena mu to rozmluvila. Koncept Sůl a Řepa je založený na českých surovinách a lokálních dodavatelích, tudíž se shodli na tom, že české pojmenování bude pro podnik ideální. A tak dřevěná restaurace s horami sklenic naplněných třeba i šiškami nebo žaludy všude, kam se podíváte, dostala jméno Sůl a Řepa.

Protože Pavel chová úctu k přírodě, snaží se podporovat lokální farmáře a všechny suroviny zpracovat tak, jak je to jen možné. Jak sám říká: „Od kořínku až po nať.“ Své místo tedy naleznou v jeho kuchyni i třeba odřezky z mrkve. Restaurace Sůl a Řepa je zároveň jedním ze zakladatelů spolku čtyř restaurací Jíme jih.

Natáčení Pohlreichova souboje restaurací v Sůl a Řepa
Natáčení Pohlreichova souboje restaurací v Sůl a Řepa  |  FOTO:  Tereza Zemanová

Pohádka ve Strakonicích
Až vkročíte do téhle restaurace, spadne z vás tíha všedního bytí. Atmosféra vám zkrátka nedovolí cítit se nevrle, naštvaně nebo smutně. Obzvláště když sem skrze okna začne prosvítat slunko, které se bude odrážet na sklenicích s fermentovanými, sušenými a nakládanými surovinami, začnete se cítit jako v pohádce. A v pohádce se skutečně ocitnout můžete, pokud necháte vypravěče Pavla Drdela a jeho tým zavést vás do jedné, která se jmenuje Sůl a Řepa.

​Restauraci Sůl a Řepa najdete na adrese Bavorova 20, Strakonice I, 386 01 nebo na souřadnicích 49.26187240698468, 13.898717111842725. Dobrou chuť!

Pohlreichův souboj restaurací sledujte každou středu od 20:20 na Nově. Nebo o týden dřív na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Souboj restaurací

Články k pořadu Souboj restaurací

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady