Zdeněk Pohlreich není kat, ale soudce. Kdo rozhoduje o vítězi Souboje restaurací?

Nová kulinářská show TV Nova Pohlreichův souboj restaurací našla své místo v obýváku českého diváka a těší se velké oblibě! Zdeněk Pohlreich v poněkud netradiční roli objíždí ty nejlepší podniky Česka, ze kterých na konci vzejde ten nejlepší z nejlepších. Kromě jeho osobních tipů jste posílali doporučení i vy, diváci. Našli jste v seznamu kouzelníků v kuchyni i svou oblíbenou restauraci?

Je jasné, že Souboj restaurací není pro ořezávátka. Ačkoliv je výběr dvanácti restaurací skutečně špičkový, i v té sebelépe fungující kuchyni může občas nastat nějaký zádrhel. To se ukáže hned v prvním zátěžovém testu, kdy se do místnosti nahrne třicet lidí (a ne všichni jsou nenároční hosté, že, Darino) a začnou po obsluze požadovat kromě běžných objednávek i sem tam nějaký výmysl (že, Darino).

Zdeňkova prodloužená ruka
Je to samozřejmě ale v tom nejlepším úmyslu a záměru, protože skvělá restaurace si zkrátka musí poradit i s náročnějším zákazníkem. Darina Sieglová je v gastru zběhlá gazela, která se nebojí ozvat. Redaktorka časopisu Apetit zkouší obsluhu ze znalosti menu, bedlivě pozoruje okolí a všímá si sebemenšího detailu. Je to taková Zdeňkova prodloužená ruka, protože sám velmistr musí po většinu času být v kuchyni a dohlížet na hladký výdej.

Zdeněk Pohlreich v Long Story Short
Zdeněk Pohlreich v Long Story Short  |  FOTO:  TV Nova

Celovečerní film
Většinou se i tak ale najde chvilička, kdy Zdeněk z kuchyně zabrousí mezi hosty a zeptá se jich, jak jim chutná. S Darinou si samozřejmě povídají často. Kdybychom měli jejich debaty nacpat do dílu celé, vystačilo by to na jeden celovečerní film. Ačkoliv tedy Zdeněk ví, jak hostům chutnalo (či nechutnalo), jestli našli v jídle vlas, nebo jestli našli jídlo ve vlasech, o tom, kdo ze souboje vyjde jako vítěz, rozhoduje pouze a jen on sám.

Kdo se stane celkovým vítězem? To se dozvíte již brzy! Prozatím sledujte napínavé šermování vařečkami každou středu od 20:20 na Nově. 22. března vás čeká moderní česká kuchyně v podání Pavla Drdela a Petra Heneše, potetovaných pankáčských sympaťáků ze Strakonic a Olomouce. A pokud máte Voyo, záhy se můžete těšit na restaurace americké. Nusle versus Poděbrady!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Souboj restaurací

Články k pořadu Souboj restaurací

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady