Dětská hvězda se vrací na obrazovky. Koho si v seriálu O mě se neboj zahraje Michal Kocourek?

V novém romanticko-komediálním seriálu O mě se neboj si zahraje úspěšný divadelní producent a dětská hvězda Michal Kocourek, který se před kameru vrací téměř po čtvrt století. Kocourek ztvární postavu Viktora, majitele právní kanceláře, který je vdovec a má dceru Petru (Veronika Lapková).

Viktor má ve své kanceláři u podřízených respekt, i když mu někdy dělá potíže Martin Kalina (Václav Matějovský). Ale ví, že je to skvělý právník a také je mu známé, že má poměr s jeho dcerou Petrou.

Nečekaná nabídka

Michal Kocourek dlouho zvažoval, zda má roli Viktora přijmout. „Mojí první reakcí bylo opravdu velké a upřímné překvapení, protože jsem si myslel, že se na mě jako na herce po těch třiceti letech už v podstatě zapomnělo. A ani já sám jsem neměl ambici se jako herec připomínat. Z mé hlavy by takový nápad určitě nevzešel, naopak jsem docela často opakoval, že se k herectví už vracet nechci. Prvotní překvapení vystřídala ještě větší nejistota, jestli bych na to pořád měl, proto jsem si nechal nějaký čas na rozmyšlenou a skutečně jsem váhal, co mám Bisimu odpovědět,” svěřil se Kocourek.

Dětská hvězda

Co nakonec rozhodlo, že roli přijal? „Za mým souhlasem stojí souhra více okolností. Jednak mi Bisi svým přístupem dodal na sebevědomí, jednak se mi nabídnutá role i celý příběh opravdu líbily a nabídka přišla ve správnou chvíli, kdy jsem po dlouhých a pro kulturu tak těžkých covidových měsících cítil, že se od toho každodenního boje o budoucnost našeho divadla potřebuji něčím odreagovat. To všechno dohromady rozhodlo,” řekl ke svému obsazení Kocourek, kterého si diváci pamatují díky jeho legendární roli v komedii Což takhle dát si špenát? nebo z Lásky mezi kapkami deště či Indiánů z Větrova.

FOTO:  TV Nova

O mě se neboj

A co o Viktorovi prozradil? „Hraji majitele právnické kanceláře, ve které pracuje také moje herecká dcera, a to samozřejmě promlouvá do našeho vztahu. Ta postava je vyrovnaná, myslím, že i spravedlivá, citlivá, má několik charakterových poloh... nenacházím na ní vlastně nic, s čím bych se nemohl ztotožnit,” dodal.

Seriál O mě se neboj sledujte ve čtvrtek 10. listopadu od 20:20 na Nově, nebo už nyní na Voyo!

Sdílet

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady