• Pořady
  • Gumy
  • Karin Krajčo Babinská o seriálu Gumy: Nechci říct, že si dělám srandu z mužů, ale dělám!

Karin Krajčo Babinská o seriálu Gumy: Nechci říct, že si dělám srandu z mužů, ale dělám!

Režisérka Karin Krajčo Babinská představuje nový seriál Gumy, který vytvořila pod značkou Voyo Originál. Jak vnímá hyperkorektnost v komediálních seriálech? Co si myslí o mužských představitelích? A jedná se o seriál primárně určený pro mužské publikum?

Na předpremiéře nového seriálu Gumy nám režisérka Karin Krajčo Babinská celý projekt přiblížila a také nám sdělila, o jaký typ seriálu se jedná. „Je to velmi černá komedie, která ovšem není odpojena od reálného světa,“ shrnula to v rozhovoru.

Gumy jsou nejen komediální, ale také vztahový seriál. Jak jste uvažovali o vztazích v rámci budování děje?

Důraz je kladen především na humor. Kluci si přejí dosáhnout jednoho snu a při jeho sledování se jim do cesty dostávají překážky. Proto jsou to nakonec takoví popletové, kterým se všechno sype pod rukama. Jsou sice obklopeni i normálním světem, ale celé se to odehrává v komunitě ztroskotanců, v ghettu na periferii většího města. Tyto postavy také mají své sny a snaží se jich dosáhnout a samozřejmě mají mezi sebou různé vztahy. Nejdominantnější je tam vztah mezi postavami Kryštofa a Patricie. Mám tyhle typy outsiderů ráda, a proto o nich také tvořím.

Galerie

Obě ústřední postavy jsou mužské. Je seriál určen především pro mužské publikum?

To v žádném případě. Je to dáno zejména tím, že to vymyslela žena a také to zrežírovala žena. Ale scénář napsal Mike Samir, protože jsem si nebyla jistá, jestli bych byla schopna napsat komediální seriál, psát o mužích přesně takhle je velmi těžké. Ale z druhé strany tím, že jsem to vymyslela a zrežírovala, tak to samozřejmě ženský nadhled má. Nechci říct, že si z nich dělám srandu, ale samozřejmě, že ano. Jsou tam také dvě silné ženské postavy, které hrají Dana Batulková a Patricie Pagáčová. Tudíž seriál není výhradně pro muže, obě strany si tam najdou své, rozhodně se tam uvidí a poznají.

Galerie

A pracovali jste tedy s genderovými stereotypy jako s komickým prvkem?

To nevím, jestli by měly pobavit. Ovšem nejsem zastáncem hyperkorektnosti a tím, že se jedná o černou komedii, tak jsem to tam sypala. Ale v míře, kterou je televize schopna unést. Občas seriál dokonce procházel schvalovacím kolečkem, jestli se určité věci dají odvysílat. Myslím si, že tam na stereotypy narážíme, zvlášť v rozhovorech Máry a Marušky. A nekorektních vtipů je tam víc než dost.

Zaměřili jste se na obecnou komedii nebo jste sledovali určitý typ humoru?  

Upřímně řečeno nevím, co je to obecné vtipno. On to není tak úplně sitcom, jedná se spíš o černou komedii. Domnívám se, že divákům bude připomínat staré české komedie, kde se hrálo s určitou nadsázkou, ale nepřehrávalo se a nešlo se do karikatur. Přála jsem si, aby tam byly maximálně vtipné, až absurdní situace, ale zároveň neustále uvěřitelné a tím, že je eskaluji až na hranu, tak se stávají vtipnými. Každý máme jiný humor a budu šťastná, pokud se budou smát i diváci, protože my jsme se smáli hodně. Smáli jsme se na place, při natáčení, a nakonec i ve střižně. Tak když se směju já, tak snad se budou smát i ostatní.

A smáli se také první diváci? Zeptali jsme se jich na to na předprojekci.

Na seriál Gumy se na online platformě Voyo můžete těšit již od 28.10.  

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady