David Švehlík a Richard Krajčo zpět na místě činu: V šatně, kde vznikl seriál Gumy!

V představení Deštivé dny spolu v Divadle Ungelt účinkují již řadu let. A nyní nás provedli zákulisím. David Švehlík a Richard Krajčo představili i šatnu, která má jistou souvislost s oblíbeným seriálem Gumy.

Co tedy herci prozradili?

Galerie

David Švehlík

Kam jste nás s Richardem pozvali?

Nacházíme se v Divadle Ungelt. A před chvílí jsme tady s Richardem dohráli představení Deštivé dny. Dnes je to mimochodem na den přesně deset let, kdy jsme měli v Ungeltu premiéru. Jedná se o hru amerického dramatika Keitha Huffa o dvou policistech a přátelích z Chicaga.

Jak se tady vyvíjel nápad na seriál Gumy?

Protože už tady s Richardem hrajeme společně téměř osmnáct let, nikoli tohle představení, ale už předtím jsme tady hráli, tak jsem si říkal, že by byla škoda, kdybychom nevyužili jisté souhry, která za tu dobu mezi námi je. A že by byla škoda, kdyby se to nezúročilo před kamerou. Protože je Richard produkčně velmi schopný a šikovný, tak to sdělil Karin. A vymysleli námět. Pak z toho vznikl krásný seriál Gumy.

Jaké bylo vidět se poprvé s Richardem na plátně?

Měl jsem z toho velkou radost, protože si myslím, že se to opravdu zúročilo. Nejenže se nám spolu báječně hrálo, ale myslím si, že je to i mezi námi vidět, že to funguje. 

Celý rozhovor sledujte ve videu výše. 

Richard Krajčo

Představíte nám místo, kde se nacházíme? 

Nacházíme se v malém komorním Divadle Ungelt. Je malé, ale útulné, krásné. Řekl bych, že je to taková prestižní scéna v Praze. Tím, co nabízí. A tím, co si za ta léta vybudovala.

V čem tady účinkujete?

Já tady vystupuji s Davidem Švehlíkem v inscenaci Deštivé dny.

Jak důkladně se s Davidem znáte?

Já myslím, že se známe dost. Prošli jsme si společně určitými životními situacemi, které jsme spolu jako kamarádi trošku sdíleli, rozebírali, povídali si o nich a někdy se snažili být si i oporou. Právě tam pak člověk pozná přátelství. V divadelní šatně jsme toho zažili hodně. Je to naše království. Scházíme se tady vždy hodinu před představením, rozebíráme život a všechno kolem nás. Právě v této šatně nás mnohokrát navštívila má žena Karin, protože Deštivé dny viděla mnohokrát. A tady byla Davidem požádána, jestli by pro nás dva nevymyslela i něco před kameru. Protože na jevišti spolu stojíme opravdu dlouho, ale před kameru si nás nikdy nikdo společně nevybral. Takže tady ji tehdy David poprosil, jestli by něco nevymyslela. Možná to byl jen takový unáhlený výstřel, nicméně Karin se toho chytla. A protože nás znala i z trošku jiné stránky, Davida jako komika, dělali jsme tady srandičky, tak se jí v hlavě začal rodit trošku jiný příběh, než lidi vidí třeba tady na jevišti.  

Celý rozhovor sledujte ve videu výše. 

Zajímavost na závěr

Komorní Divadlo Ungelt není známé jen svou velikostí, ale také barem, který se nachází hned vedle sálu. Na první pohled klasicky vyhlížející prostor je v něčem výjimečný. Při slavnostním otevření v roce 1995 Miloš Kopecký Divadlu Ungelt věnoval svou vlastní židli. A vytvořil tak tradici, která trvá dodnes. Pokud se rozhodnete dát si ve foyer po náročném dramatu skleničku vína k zamyšlení, pozorně se podívejte, kam si sedáte. Může jít o židli jednoho z vašich oblíbených herců, umělců a dalších osobností veřejného života. Dozvíte se to z cedulky na židli, která hrdě nese jméno dárců.

Galerie

Seriál Gumy sledujte pouze na Voyo. 

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady