Vyhodil jsem Jardu Jágra z baráku! Jak se to herci ze seriálu Gumy podařilo?

Herec Karel Jirák o své epizodní roli hokejisty v seriálu Gumy. Během natáčení se setkal s hokejovou hvězdou Jaromírem Jágrem, a dokonce ho vyhodil z baráku. Jak to Jarda vzal?

Desetidílný seriál Gumy se blíží do velkolepého finále a v předposlední epizodě neexceluje nikdo menší než hokejová legenda kladenských Rytířů Jarda Jágr. Jak se hrálo Jirákovi s hokejovým mágem?

Máte rád černý humor?

Já mám rád jakýkoliv humor, když je dobrý. Nejsem typ člověka, který když slyší trochu nekorektnější, netaktnější nebo morbidnější vtip, tak tím začne opovrhovat.

Jaká byla vaše role v Gumách?

Hrál jsem hokejistu, pana Mašinu. Poslední dobou jsem hrál hlavně policisty, o kterých se tvrdí, že nejsou moc chytří, ale já se i přesto snažím jejich inteligenci obhájit. V seriálu Gumy už je to poněkud složitější, protože moje postava byla napsaná s tím, že žádný myslitel není. A tak humor, který zde vzniká, jde přímo z toho, jak celý seriál napsaný. Myslím, že je to po dlouhé době komediální seriál, který se Čechům podařil. Moc jich tady není. Filmovou komedii sice zvládáme dobře, ale z komediálních seriálů si vzpomenu leda na Comeback.

Jaromír Jágr

Měl jsem čest zahrát si představení s Jaromírem Jágrem, ale musím se přiznat, že i když už jsem v různých projektech hrál i s velkými osobnostmi, tak jsem se bál. Jarda Jágr má veliký respekt, protože on je polobůh díky tomu, co dokázal. Ve chvíli, kdy přijel na plac, ze mě spadla nervozita. Byl z celého natáčení nervóznější než já z něj, a dokonce za mnou přišel: „Prosím tě můžeme si to ještě projíždět?“

Odmítat Jaromíra Jágra, jaké to je?

No je to podle mě věc, která se v životě nikomu nepovedla: Vyhodit Jardu Jágra z baráku! To je tak absurdní věc, že jsem si na něj dával pozor. Přece jen je to obrovský a silný chlap, tak nechci pana Jágra rozcuchat, že? Bylo to zvláštní a rozhodně si to budu pamatovat do konce života. Kdo může říct, že si zahrál s Jágrem? Hokejisti možná ano, ale herci?

Všechny epizody seriálu Gumy, už tento pátek na Voyo! 

Sdílet

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady