• Pořady
  • Gumy
  • Richard Krajčo o Gumách: Karikaturu bych v Márovi nehledal, je to člověk, kterého si divák zamiluje

Richard Krajčo o Gumách: Karikaturu bych v Márovi nehledal, je to člověk, kterého si divák zamiluje

Richard Krajčo o seriálu Gumy. Jakou roli v tom všem hrálo jejich společné přátelství? A co má s tím vším společného kapela Kryštof?

Seriál Gumy najdete už nyní na Voyo! Spolu s režisérkou Karin Krajčo Babinskou se na vzniku seriálu podílel i její manžel Richard Krajčo. Jakou roli má v celém projektu jeho kapela Kryštof a co všechno bylo inspirováno skutečností? 

Impulz ke vzniku seriálu Gumy

„Prvním impulzem ke vzniku seriálu Gumy byl David Švehlík, který přišel za Karin, jednou po představení a zeptal se jí jestli by pro nás dva nechtěla něco vymyslet a napsat. My jsme s Davidem spolu hráli v divadle téměř patnáct let, ale nikdy nás společně nikdo neobsadil do filmu nebo do seriálu. A přišel s nápadem, co kdybychom si někde takto zahráli bok po boku. To ovšem o Karin netušil, že ta se to chytne a vytvoří Gumy,“ prozrazuje začátky seriálu Richard Krajčo.

Galerie

David Švehlík v netradiční roli

Bylo přátelství Richarda krajča a Davida Švehlíka předlohou pro přátelství dvou hlavních hrdinů seriálu? „Doslovnou předlohou jednoznačně ne, ale Karin využila toho, jak nás oba zná právě ze zákulisí divadla, protože jinak si myslím, že by nikdo neměl odvahu obsadit Davida Švehlíka do komediální role. Protože nikdo netuší jaký skrytý komický talent v sobě má, a tak většinou ztvárňuje vážné role,“ usmívá se potutelně známý hudebník.

​Je postava Máry karikatura stereotypů o mužích? „On je možná trochu jednodušší typ, ale je to srdcař a kamarád, který by se pro ostatní rozdal. Karikaturu bych tam určitě nehledal, on přesto jaký je, působí mile a já mám Máru rád a zašel bych si s ním klidně na pivo,“ směje se Krajčo.


Kapela Kryštof v seriálu a lovestory s Patricií Pagáčovou

Mára je takový svéráz, a tak se mu vztah s Maruškou nedaří. Čím to podle Richarda Krajča je? „On je totiž člověk, který moc neví, jak se chovat k holce, která se mu líbí. Má trošku v tomhle problém, ale má ji rád a právě on když má někoho rád, tak je to síla.“

„Člověk si ze sebe musí umět udělat srandu, to k komedii patří a shodit sám sebe je dost často nejvtipnější. A tak Luky má rád kapelu Kryštof a Lukyna má ráda má postava Máry, ale je pravda, že moje kapela ho moc nepotěší.“

Jak to celé v Gumách s kapelou Kryštof dopadne? Uvidíte v nových dílech každý pátek na Voyo!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady