Unikátní formát v Rudolfinu: Charismatičtí herci David Švehlík a Karel Dobrý společně v Zemanově Čarodějově učni!

Předvánoční nadílka v Rudolfinu! Znáte animovaný film Karla Zemana Čarodějův učeň? Poetická pohádka o vítězství lásky nad zlem bude obohacena o uhrančivé herecké vystoupení a doprovod Symfonického orchestru Český rozhlas pod taktovkou Jana Kučery.

Pouze jednou oživí autorský kolektiv projekci animované pohádky Čarodějův učeň –  22. prosince 2022. Pokud se nechcete připravit o mysteriózní výkony hlavních představitelů Davida Švehlíka a Karla Dobrého za doprovodu symfonického orchestru, lístky jsou stále dostupné v prodeji na stránkách Colosseum ticket.

David Švehlík a Karel Dobrý

Hlavní postavy ztvární charismatičtí herci Karel Dobrý a David Švehlík. Karel Dobrý, který má s vášnivými tajuplnými příběhy velké zkušenosti například také z filmu Hastrman, ztvárnil temného čaroděje. Role očarovaného učně se ujal David Švehlík, který bude jemným projevem bojovat se zlem vyzbrojen láskou éterické dívenky.

FOTO:  TV Nova

Příběh každého z nás

Ústřední postava pohádky, učeň Krabat, se pere se svým životním osudem – Krabat totiž zůstal na světě úplně sám. A tak neodolá svodům černé magie a čaroděje, který jej uvězní. Je možné se od temných svodů, které nás tak přitahují, osvobodit? Jednou se rozhodl, že mistra už znovu neposlechne a poletí pouze tam, kam ho srdce táhne. Takto v noci rozhodl o svém dalším osudu a začal trhat pouta čarodějné moci. Zjistil, že láska je silnější než všechna kouzla světa?

Galerie

Původ pohádky

Zajímavostí je, že samotná pohádka je inspirována prostředím česko-německého pohraničí a srbskolužickými legendami. Tento západoslovanský národ je opředen mnoha legendami, také proto, že vlivem germanizace postupně upadá v zapomnění. V roce 1971 spisovatel Otfried Preußler podle těchto legend sepsal křehkou hororovou pohádku Čarodějův učeň.

Symfonický orchestr

„Tento klenot české animované tvorby mě v dětství také krásně strašil a je mi ctí jej uvést s živým hudebním doprovodem. Nádherná hudba Františka Belfína je velmi členitá a komplikovaná pro synchronizaci s obrazem, ale věřím, že to bude nepochybně velký vizuální i zvukový zážitek,“ přiblížil inscenaci Jan Kučera.

Davida Švehlíka také můžete vidět v komediální roli Lukyna na Voyo.

Sdílet

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady