• Pořady
  • Ulice
  • Den dětí v Ulici: Kdo se kvůli tomu uchýlí k malé lsti a kdo nečekaně zaboduje?

Den dětí v Ulici: Kdo se kvůli tomu uchýlí k malé lsti a kdo nečekaně zaboduje?

Seriál Ulice, který vysílá TV Nova, je zasazen do reálného času. Jeho hrdinové proto prožívají spolu s diváky i nejrůznější svátky. Tentokrát tvůrci seriálu zakomponovali do několika příběhů Mezinárodní den dětí. Svátek všech dětí budou slavit nejen Marečkovi, ale také třeba Nyklovi. V obou rodinách dojde ve spojitosti s oslavami na malé zázraky v podobě splněných přání i na různé úskoky, aby si všichni tento den užili podle svých představ…

Ulice je rodinný seriál TV Nova, proto se to v něm jen hemží různě starými dětmi. Ti nejmladší a jejich rodiče si samozřejmě nechtějí nechat ujít oslavy spojené s Mezinárodním dnem dětí. V městské části, kde se Ulice nachází, se jich poprvé chopí mladý starosta Jirka Hložánek (Ondřej Havel), který chystá pro všechny zdejší děti i jejich blízké velkou akci. Jak už to tak ale bývá, vše se mu na poslední chvíli zkomplikuje. Jeho strážnými anděly se stanou Vendula Pelcová (Anežka Rusevová) s Martinou Dubovskou (Natálie Holíková), a tak se vlastně začne plnit největší přání Tondy Hložánka (Miroslav Hanuš). Chce totiž svést Jirku a Martinu znovu nějak dohromady.

Mezinárodní den dětí

Svá velká přání přímo spojená s Mezinárodním dnem dětí, která si jsou vlastně i dost podobná, mají také Vojta Mareček (Felix Šrámek) a Lexík Nykl (Filip Hornyak). Oba by tento svátek rádi oslavili společně s celou rodinou, jenže u obou to je trochu komplikované. Nemocný Lexík by neměl přijít do přímého kontaktu s babičkou Vilmou Nyklovou (Jaroslava Obermaierová), aby ji nenakazil. Vojta zase naráží na střídavou péči, kvůli které už netráví čas všichni společně jako dřív. Oběma klukům ale nyní svitne naděje, že by se vše ještě mohlo změnit. Chce to jen vymyslet malou lest a dát věci do pohybu.

Velké překvapení
U Nyklových se toho chopí Kateřina Dubovská (Martina Randová), která si uvědomuje, jak Lexíkovi babička chybí i jak se Nyklová trápí kvůli tomu, že s vnukem nemůže být. Postará se tak o velké překvapení nejen Vilmě a Lexíkovi, ale také Lumírovi (Václav Svoboda), který se díky tomu znovu přesvědčí, jaký poklad v ní má.

Vojta má plán
U Marečkových to vezme do vlastních rukou malý Vojta. Přestože se snaží nedávat najevo, jak ho rozpad rodiny zasáhl, pravda je taková, že by byl rád, kdyby se máma a táta k sobě zase vrátili. Oba už bere jako vlastní rodiče, byť je adoptovaný. Kdesi v hloubi duše se však stále obává, že by po rozvodu Karly (Markéta Stehlíková) a Máry (Kryštof Rímský) mohl skončit v dětském domově. Rodiče ho sice ujistili, že je to nesmysl, protože je už jejich a to tak i zůstane. Ale podle dětské logiky Vojty bude nebezpečí dětského domova zažehnáno až ve chvíli, kdy u nich doma bude všechno jako dřív. A tak udělá vše pro to, aby společně, jako jedna rodina, oslavili Mezinárodní den dětí. Kdo se stane jeho komplicem? A jak si to nakonec rodina užije? Začne se i u nich konečně blýskat na lepší časy?

Den dětí v Ulici
Tento svátek se ostatně neslaví v seriálu poprvé. Velkou akci pro děti a jejich rodiče uspořádali například před sedmi lety Nyklovi, kteří kvůli tomu byli trnem v oku tehdejší majitelce hospody Květě (Naděžda Chroboková Tomicová). V minulosti slavili velmi často svátky dětí také třeba Liškovi (Ljuba Krbová, Adrian Jastraban) nebo Digi (Michaela Maurerová), která nezapomínala na děti z dětského domova, v němž sama vyrůstala.

Sledujte oblíbený seriál od pondělí do pátku od 18:30 na Nově! ​Celé díly najdete na nova.cz.

Ulici můžete sledovat i na Voyo.

Související videa

Václav Svoboda
Václav Svoboda

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Ulice

Články k pořadu Ulice

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady