Jaroslava Obermaierová

Jaroslava Obermaierová

Pochází z Prahy a její umělecká kariéra začínala v Národním divadle, kde tančila v několika představeních. Vystudovala DAMU a už během studia se stala oblíbenou a hojně obsazovanou herečkou. Na kontě má více než dvě stě filmových, televizních a divadelních rolí. A přibližně stejné množství předabovaných postav. V seriálu Ulice ztvárňuje od roku 2005 ikonickou postavu Vilmy Nyklové. Volný čas tráví nejraději na chalupě.

Narození
10. duben 1946 (77 let)
V čem účinkuje

Související videa

Koho hraje a kde účinkuje

Vilma Nyklová

Jedna z tváří Ulice od jejího začátku v roce 2005 bývala dlouhá léta místní vyhlášenou drbnou díky své práci. Jako spolumajitelka večerky a pak pekařství věděla o všem, co se v Ulici šustne. Vždy pro ni byla na prvním místě její rodina. Je dvojnásobná vdova, z prvního manželství má dnes již dospělého syna Lumíra. Druhý manžel, Miloslav Stárek, ji před pár lety jen využil, aby se dostal k majetku v Ulici. Ten Vilma nakonec zdědila, když její muž dostal infarkt ve chvíli, kdy se s ní chtěl nechat rozvést a rodinu Nyklových o vše připravit. O rodinné pekařství pak tvrdě bojovala s majitelkou hospody Květou Vavruškovou, předchůdkyní Kateřiny. Proto byla od samého začátku proti Lumírovu vztahu s Kateřinou, s níž jeden čas dokonce i válčila. Nedá dopustit na svá vnoučata Vendulu a Lexíka či pravnouče Elišku, kvůli kterým by se rozkrájela. Přestože je už dávno v penzi, stále se snaží být prospěšná v rodinném podniku nebo přehnanou péčí o své nejbližší.

Jaroslava Obermaierová
Vilma je k ostatním lidem rezervovaná, ale na své rodině si zakládá. Sice si podrbe, ovšem dává si pozor, co o kom kde řekne.

Související články

Jaroslava Obermaierová na VOYO

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady