Ljuba Krbová

Ljuba Krbová

Je rodačkou z Hradce Králové a vystudovala Pražskou konzervatoř. Má za sebou více než sto filmových a seriálových projektů. Diváci TV Nova mají v oblibě zejména její postavu Aničky Liškové v denním seriálu Ulice. Objevila se také v seriálech Hospoda a Specialisté. Je také úspěšnou divadelní herečkou a dabérkou. Ljuba ráda cestuje, věnuje se čínským bojovým uměním a je vášnivou fotografkou.

Sociální sítě
Narození
5. červenec 1958 (65 let)
V čem účinkuje

Související videa

Koho hraje a kde účinkuje

Anička Lišková

Hlavní postava seriálu Ulice od jeho startu v roce 2005. Původně zapšklá osamělá ženská pracující v Království hraček našla osudovou lásku v Bedřichu Liškovi. Po velkých vztahových peripetiích se vzali v roce 2007 hlavně kvůli Františkovi, kterého Bedřich adoptoval. Společně pečovali nějako dobu také o Emu, dceru Evy Toužimské, dnes již Knoblochové. Manželství Anči a Bedřicha ztroskotalo poté, co se Bedřich stal otcem nemanželské dcery Lady. Pro Anču, která děti mít nemohla, to byla taková rána, že to odnesla duševní poruchou. I přes rozvod a Bedřichovo odstěhování do Opavy si jsou stále blízcí. Anča chodila nějaký čas například s Františkovým učitelem, později se svým bývalým mistrem z učňáku Petrem Kaštanem nebo se známým fotografem, ale ani jeden vztah jí nevyšel. Dlouhá léta pracovala u Nyklových, nejprve v pekařství, pak v bistru. Odtud se rozhodla odejít kvůli práci v azylovém domě pro děti

Ljuba Krbová
Já miluju dlouhé tratě a nerada opouštím místa, kde je mi dobře. A navíc Ulice je moje 'srdcovka'! Jenom jsem poprosila scénáristy, aby mi na chvíli dali volnější režim, kdy budu mít více času na své divadelní projekty.

Související články

Ljuba Krbová na VOYO

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady