• Pořady
  • Souboj restaurací
  • Pohlreichův souboj restaurací uspokojí masožravce. Grily nažhaví podniky Obora a Dock House

Pohlreichův souboj restaurací uspokojí masožravce. Grily nažhaví podniky Obora a Dock House

Zděnek Pohlreich hledá nejlepší tuzemskou restauraci. Ve čtvrtém díle Pohlreichova souboje restaurací, který můžete na Nově sledovat ve středu 29. března ve 20:20, ho diváci svým doporučením poslali za americkou kuchyní. Na masech na grilu je postavená celá národní kuchyně Spojených států amerických. V souboji restaurací se spolu utkají poděbradská Obora a pražský Dock House. Čtvrtou epizodu Pohlreichova souboje restaurací najdete již na Voyo.

Americkou kuchyní Zdeněk Pohlreich miluje. Kdo by neměl rád symboly pravého amerického barbecue – začouzený t-bone steak, pomalu pečená žebírka a nebo šťavnatý hamburger? Oblibu steakhousů dokládá také to, že byly velmi často doporučovány Zdeňku Pohlreichovi, aby je vybral do svého nového pořadu. Vybrat je byl oříšek, ale nakonec uspěly dva podniky – Obora a Dock House. V prvním kole podstoupí obě restaurace tři zkoušky. Nejprve okusí zatěžkávací test, ve kterém musí obsloužit plnou hospodu v časovém limitu 120 minut od předkrmu až po dezert. Ve druhé zkoušce je navštíví tajný host a nakonec společně zabojují v Pohlreichově restauraci Next Door.

Nejlepší steaky ve střední Evropě

Jaroslav Zatloukal, majitel Dock House, je názoru, že jeho podnik je nejlepší stejková restaurace ve střední Evropě. Pro hosty připravili pořádnou porci Ameriky: předkrmy portobello se sýrovou espumou a nebo kachní paštiku s pečeným čajem. K hlavnímu chodu připravil telecí steak a hovězí hamburger. Mezi dezerty si návštěvníci restaurace mohli vybrat buď čokoládový fondán, nebo šodó koblihu. První chybou v zátěžovém testu bylo, že pár hostů dostalo předkrm bez rajčatového džemu. Další krizový okamžik v kuchyni nastal, když se spálilo pět fondánů… Celkově ale Zdeněk Pohlreich Dock House pochválil. Podle něj má obrovskou energii a na majiteli jdou vidět jeho obrovké zkušenosti.

Vášeň pro vaření

„Skvělá restaurace má určitě vynikající jídlo či vína, bezvadný personál, vymazelný interiér. Ta výjimečná k tomu svým hostům ještě přidá vášeň. Něco, co není měřitelné, ale prostě si toho jako host všimnete a velmi pravděpodobně se díky tomu stanete v tom  podniku štamgastem,“ odpovídá šéfkuchař Vratislav Oehm na otázku, co dělá z restaurace opravdu výjimečný podnik.

Po čertech ožehlý 

V lesoparku v Poděbradech se nachází restaurace Obora Jakuba Paruse. V interiéru jeho restaurace zaujmou návštěvníky lovecké vycpaniny. Při sestavování menu se inspiroval Kalifornií. Jako předkrm nabídl krevety s avokádem a tatarák z bizona. K hlavnímu chodu připravil smaženého kraba v černé briošce a hovězí hrudí z jejich vlastního smokeru. Americkou cukrárnu zastoupil skořicový muffin a rozebraný hruškový koláč. Zdeněk Pohlreich drsňákovi Jakubovi Parusovi vytkl, že by měl dát větší prostor svému personálu. Nervozita také stoupala, když mnoho hostů si objednalo kraba. Vyjde na všechny?

Galerie

Oblíbené potraviny 

„Já jsem byl spíš vždycky takový ten pionýr, co přináší nově věci a suroviny, ale co se týče znovuobjevování, rád pracuji s vnitřnostmi a celkově s charakterním masem, které ještě před pár lety nikdo nechtěl a dnes není problém hosta přesvědčit do jehněčích ledvinek, hovězího srdce nebo do skopového. Jinak strašně rád pracuji například s kadeřávkem, pastyňákem nebo tuřínem,“ popisuje své vaření Jakub Parus.

​Pohlreichův souboj restaurací sledujte každou středu od 20:20 na Nově. Nebo o týden dřív na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Souboj restaurací

Články k pořadu Souboj restaurací

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady