V Di Nuovo nejsou žádní zelenáči. Podaří se jim uspět v Pohlreichově souboji restaurací?

Karel Šimůnek a Petr Hajný jsou kamarádi do deště. A nebo kamarádi do restaurace? Společně mají rozjetý byznys, který zahrnuje několik restaurací s různými koncepty. Tou nejmladší a nejvíce horkou novinkou na gastro trhu je momentálně italská Di Nuovo, kam se teď společně podíváme.

Mnohokrát omílaná fráze „začátky jsou těžké“ platí samozřejmě i u Di Nuovo. Ačkoliv Karel s Petrem nejsou v podnikání v gastru žádní zelenáči, bylo na pováženou, zda se pustit do další restaurace. Místo, kde se tahle italská oáza nyní nachází, za sebou vleklo stín neúspěchu. Možná i proto nabídli původní majitelé Karlovi s Petrem podnik „za hubičku“. Protože to restaurace už bývala, investice kluky nestála miliony, ale pohybovala se kolem 200 tisíc.

Hračička Petr Hajný
Druhou věcí k zamyšlení bylo, že kousek od Di Nuovo stojí klukům už jedno jejich dítko. Restaurace s českým konceptem zaměřená na rodinu a sezónní potraviny, gastronautům moc dobře známá Zas a znova. Nebude nesmysl mít dvě restaurace vedle sebe? Karel s Petrem mají ale jasno. Zas a znova a Di Nuovo jsou naprosto odlišné koncepty určené pro jiný typ hosta. Do Zas a znova si zajde rodinka přes den, protože se tam vyřádí i děti, a do Di Nuovo si zajdou manželé poté, co ratolesti budou po večerníčku chrupat a oni si udělají hezký romantický večer v příjemné atmosféře s vůní moře.

šéfkuchař Petr Hajný
šéfkuchař Petr Hajný  |  FOTO:  TV Nova

„Di Nuovo je čistá Itálie, kde jsou čerstvé ryby, plody moře, děláme si vlastní čerstvou pastu. To je to, co nás baví, protože jsme tu Itálii tak nějak za ta léta projeli. Za gastronomií jsme cestovali a cestujeme dále a z každého regionu jsme něco vyzobli,“ říká Petr Hajný, který si na rozdíl od Zas a znova v Di Nuovo může více „hrát“. Restaurace je menší, vejde se tam zhruba padesát hostí a o to větší péče se jim může věnovat.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich  |  FOTO:  TV Nova

Capo di Tutti Capi Pohlreich
O to, že by v Horních Jirčanech, kde se restaurace nachází, zapadli, se parťáci nebáli a nebojí. Od Prahy je to, co bys nokem dohodil, a navíc v širokém okolí žádná jiná taková středomořská oáza není. Konkurenci tedy šéfové nemají a nejspíše mít ani nebudou. V poslední době se tu totiž ochomýtal samotný Capo di Tutti Capi Zdeněk Pohlreich a restauraci si vybral jako jednoho z favoritů do svého Souboje.

Potvory všeho druhu
Než se Di Nuovo objeví v televizi, měli byste si pospíšit s její návštěvou, protože pak bude boj o místa skutečně lítý. Na výběr budete mít italské evergreeny, jako je carpaccio z hovězího masa s houbovou mayo, pecorinem a cibulkami Borettane, burrata s fíkovým džemem, prosciuttem, granátovým jablkem a opečenou foccaciou a nebo vittelo tonnato. Sbíhají se vám sliny už teď? A to jsme teprve u předkrmů! Na stole vám přistanou i hovězí líčka, filet z mořského vlka, dušené jehněčí a na své si přijdou samozřejmě i milovníci lanýžů nebo mořských potvor všeho druhu.

Restaurace Di Nuovo
Restaurace Di Nuovo  |  FOTO:  TV Nova

​Slyšíte ten zvuk? To je váš žaludek, který se právě dožaduje králičích ravioli s hráškem, ricottou a guanciale. Tak ho přece nenecháte, chuděru, trpět hlady. Restauraci Di Nuovo najdete na adrese Budějovická 1500, Horní Jirčany, 252 42 Jesenice nebo na souřadnicích 49.9530563508412, 14.53710646980635. Dobrou chuť!

Druhý Pohlreichův souboj restaurací sledujte už tuto středu ve 20:20 na Nově. Nebo už nyní na Voyo.

Sdílet

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady