Malý Michelin v pražských Dejvicích: Kam chodí jíst členové daviscupového týmu?

Ačkoliv se u Černých doma nikdo v kuchyni moc nemotal, Tomáš už měl jasno – až vyroste, chce být šéfkuchařem. Od závodní jídelny přes restaurace proslulých italských šéfkuchařů a daviscupový tým se dopracoval až k vlastnímu podniku, který najdete v pražských Dejvicích a jmenuje se docela příhodně – Dejvická 34 by Tomáš Černý.

Jak si mohlo všimnout bystré oko divákovo, Dejvická 34 se nachází přesně na tom místě, kde ji očekáváte. V Dejvické ulici s číslem popisným 34. Jakmile tam vkročíte, čeká na vás usměvavá obsluha a pohodlné sedačky, ze kterých můžete pozorovat skrze velká prosklená okna ruch na ulici, který se vás ale týkat nebude. Díky výbornému jídlu totiž na starosti všedního dne ihned zapomenete.

Pak si stačí už dát jen skleničku prosecca nebo kteréhokoliv jiného vína. A že bude z čeho vybírat! V Dejvické 34 jsem jich na nápojovém lístku napočítala přes 70! No, pokud byste se nemohli rozhodnout, poradí vám personál, který má snad víno místo krve. Skleničku nebo lahvinku? V Dejvicích dostanete obojí.

Pohlreichův souboj restaurací, jídlo v restauraci Dejvická 34
Pohlreichův souboj restaurací, jídlo v restauraci Dejvická 34  |  FOTO:  TV Nova

Od guláše k Michelinu
Od segedínského guláše, který byl prvním jídlem Tomáše Černého už ve 12 letech, se tenhle rodilý Pražák provařil do hotelu Ambassador, kde se kuchařem vyučil. Ačkoliv se nikdy „na zkušenou“ do zahraničí nevydal, dostatečné italské péče se mu dostalo i tady v Čechách. Prvním z jeho učitelů byl Vito Mollica, tehdejší šéf kuchyně v Hotelu Four Seasons. Tenhle charismatický Ital měl zkušenost i s Michelinem, tudíž Tomáš byl učedníkem u toho nejlepšího z nejlepších.

Dalším z Tomášových „kuchařských otců“ byl Riccardo Lucque, od kterého později získal důvěru takovou, že se stal šéfkuchařem restaurace La Finestra in Cucina. To ale Tomášovi pořád nestačilo. Pošilhával po svých učitelích, jak svou práci dělají, a chtěl to dělat jako oni. Chodit mezi lidi, osobně jim donést jídlo i si s nimi popovídat. Přišel tedy nápad, který se jmenoval Dejvická 34.

Pohlreichův souboj restaurací, šéfkuchař Tomáš Černý
Pohlreichův souboj restaurací, šéfkuchař Tomáš Černý  |  FOTO:  TV Nova

Itálie v Dejvicích
Tomáš spojil síly s rodinou Soukupových a dostal od nich naprostou důvěru a volnou ruku. Od roku 2019 tedy můžete zajet do Itálie a nemusíte ani tak daleko. Stačí se zastavit v pražských Dejvicích. Menu se zde mění každé tři měsíce a naleznete na něm středomořskou kuchyni. Mihne se kolem vás kdejaká ryba, teď například mořský vlk, v závěsu za ním bude chobotnice a pro fajnšmekry se tu najde i kus humra.

Kvalit restaurace si nevšiml jen Radek Štěpánek nebo Lukáš Rosol, o které se staral Tomáš na Davis Cupu a dodnes za ním chodí do Dejvic, protože zůstali přáteli, ale i komisaři z Michelinu. Dejvická 34 nemá sice michelinskou hvězdu, ale získala ocenění Bib Gourmand, což je nálepka pro podniky, kde se lidé za dobré peníze dobře nají, neboli poměr cena–výkon.

Zdeněk Pohlreich v kuchyni restaurace Dejvická 34
Zdeněk Pohlreich v kuchyni restaurace Dejvická 34  |  FOTO:  TV Nova

Odpočinek? U sporáku.
Tomáš Černý si tedy splnil svůj sen a žije ho tak intenzivně, že v podstatě nemá čas odpočívat. Tedy, podle jeho slov odpočívá právě v kuchyni. I když má volno, stoupne si za sporák a jde vařit. A spí někdy vůbec? To a mnohem více se dozvíte v rozhovoru ve videu. A nebo víte co, zajděte si za ním osobně do Dejvické 34, na 99% tam bude a dost možná bude zrovinka kličkovat mezi stoly a zdravit hosty. A taky mu tím uděláte tu největší radost.

​Restauraci Dejvická 34 najdete na adrese Dejvická 397/34, 160 00 Praha 6, Bubeneč nebo na souřadnicích 50.09890444227542, 14.399268516008767. Dobrou chuť!

Pohlreichův souboj restaurací najdete na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Souboj restaurací

Články k pořadu Souboj restaurací

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady