Zájezdní hostinec Na Pašince: Přes krušné začátky až k nejlepší Pohlreichově restauraci?

Kaňk. Tady se na kopečku nachází zájezdní hostinec manželů Kopeckých, kteří zde brzy oslaví třicet let. Jmenuje se Na Pašince a dům jako takový tu stojí už let 400. Během té doby se z hostince stal například sklad nebo škola. Až v roce 1994 se prostoru ujali Renata a Miroslav Kopečtí a začali Pašinku dávat po předchozím majiteli do pucu. Jak můžete vidět v Pohlreichově souboji restaurací, podařilo se jim to opravdu s grácií.

Jak to tak bývá, ani začátky Pašinky nebyly růžové. Paní Kopecká zde úřadovala sama, zatímco manžel pracoval v Praze v hotelu Hilton. Vystudovaná mzdová účetní se tak musela naučit mít ostré lokty, aby mohla vynadat dodavateli, když něco přivezl špatně nebo když třeba něco nepřivezl vůbec. Pokud potřebovala poradit hned, zvedla telefon a manželovi zavolala. O jídelním lístku se jí nejspíš zdálo i v noci.

Zájezdní hostinec Na Pašince v Kutné Hoře
Zájezdní hostinec Na Pašince v Kutné Hoře  |  FOTO:  TV Nova

Krušné začátky
„Vymyslela jsem celý jídelní lístek, pán si přijel z Prahy a celý mi to vyškrtal,“ říká dnes už s úsměvem, když vzpomíná na krušné začátky, kdy se kromě restaurace starala i o malého syna. Miroslav Kopecký sbíral zkušenosti hlavně v rakouských hotelích a poté v již zmiňovaném pražském hotelu Hilton. Nyní jsou spolu s manželkou oba „doma“. A jak sami poznamenali, mají už dva tři roky druhé líbánky. Restaurace šlape jako hodinky, v poledne i večer můžete slyšet spokojené mručení hostů, kteří slastně přivírají víčka.

Zájezdní hostinec Na Pašince v Kutné Hoře
Zájezdní hostinec Na Pašince v Kutné Hoře  |  FOTO:  TV Nova

Rajská, župan a křen
Zájezdní hostinec Na Pašince vám nabídne tradiční českou kuchyni, Renata vypichuje hlavně rajskou omáčku. Na jídeláku najdete ale třeba i španělského ptáčka, krůtí prsíčko nebo hovězí na česneku. Pokud chcete nějakou chuťovku k pivu, nabízí se vídeňské párečky se strouhaným křenem a hořčicí. A na dezert oblékli Kopečtí jablka do županu.

Zájezdní hostinec Na Pašince v Kutné Hoře
Zájezdní hostinec Na Pašince v Kutné Hoře  |  FOTO:  TV Nova

Jak říká sám pan Kopecký, lepší je jít hladový do kopce a najedený z kopce, než naopak. Pokud tedy pojedete na výlet do Kutné Hory, kromě krásného kostela svaté Barbory nebo středočeské galerie GASK si udělejte i malý výlet na kopeček Kaňk. Ten je jen tři kilometry vzdálený od centra města. A to se vsaďte, že završení túry to bude vskutku velkolepé. Pohlreich approves.

Pohlreichův souboj restaurací
Zájezdní hostinec Na Pašince najdete na adrese Kaňk 40, 284 04 Kutná Hora. Nebo na souřadnicích 49.970437, 15.272933. Dobrou chuť!

Pohlreichův souboj restaurací startuje už ve středu 8. března od 20:20 na Nově. Nebo už nyní na Voyo.

Nezapomeňte se také zapojit do naší soutěže, která probíhá na Facebooku a Instagramu!

Sdílet

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady