Pohlreich a Forejt na bruslích, Hejlík v hledišti. Kdo dostal nakládačku od Café Imperial?

V neděli 12. února se na zimáku v Břeclavi odehrála velkolepá událost. Své místo zde pro letošní rok nalezla všeobecně oblíbená charitativní akce Gastro Hockey Cup. Na ledě jste mohli spatřit jak Přemka Forejta, tak Zdeňka Pohlreicha – a pokud disponujete dobrým zrakem, v hledišti byste odhalili i guru všech gastronautů Lukáše Hejlíka. A o co že tady vlastně šlo?

Dobročinnou akci s bruslícími kuchaři si vymyslel David Viktorín, v současné době šéf kuchyně Chateau Petit v lednicko-valtickém areálu. Už několikátý rok po sobě se mu podařilo dát dohromady bezva partu nadšenců, která si to namísto v kuchyni rozdala na ledě. A ke všemu pro dobrou věc.

Peníze pro dobrou věc
Letos vybrané peníze putovaly do břeclavské nemocnice na dětské oddělení. Peníze se do sbírky nevybíraly jen ze vstupného, ale také z tomboly, a dokonce ze stánků s občerstvením, které ze své tržby přispěly 30 %. A že bylo za co utrácet! Návštěvníci hokejové exhibice si mohli zajít kromě fastfoodu do Pedros’s Food Truck, na tacos do Mutant Fast Food a třeba i na muffiny do stánku Muffiny Brno. O zahnání žízně se pak postarali ve vinařství Čačík nebo Pivovaru Moravia.

Zakladatel Gastro Hockey Cupu a šéfkuchař restaurace Chateau Petit David Viktorín
Šéfkuchař restaurace Chateau Petit David Viktorín  |  FOTO:  Lukáš Hrdlička

Pohlreich i Forejt s hokejkami
Toto je samozřejmě jen náhodný výčet všech lahůdek, které se na místě nacházely. Ostatně tomu ani nemohlo být jinak, když boty s noži obul i samotný Zdeněk Pohlreich (kapitán týmu Imperial) a věřte, že pokud by hrozilo, že strávníci dostanou připečenou klobásu, běžel by zabránit gastro průšvihu brusle nebrusle.

Kdyby se ale zrovinka nacházel ve výhodné gólové pozici, zaskočil by za něj další kuchař v hokejovém dresu, a to s nášivkou „Forejt“. Ani Přemek (kapitán týmu Entrée) si nemohl nechat tuhle událost ujít, koneckonců není to jeho první dobro-hokejová akce, vloni na podzim jste ho mohli vidět v pražském Edenu, kde bruslil v Zápase o duši (akce na podporu duševního zdraví dětí a dospívajících).

Přemek Forejt na Gastro Hockey Cup
Přemek Forejt probírá taktiku se svým spoluhráčem  |  FOTO:  Lukáš Hrdlička

Výprask 9:2
Pojistkou v hledišti byl i všemi kouty české země oblíbený gastro-průvodce, podcaster, herec a vynálezce LiStOVáNí (scénické čtení za účelem představit divákům všech generací zajímavé knihy) Lukáš Hejlík. Ten se sice snažil schovat pod čepicí, ale nám jeho přítomnost neunikla.

Zajímavý výsledek přinesl zápas týmu Entrée, kdy si kuchtíci z Olomouce namazali Café Imperial na chleba vítězstvím 7:6. Ale ani tým Zdeňka Pohlreicha neodešel bez vytrestání soupeře, bandu z týmu Ronin naklepali 9:2, což byl zároveň nejvyšší gólový příspěvek celého turnaje.

Lukáš Hejlík na Hockey Gastro Cup
Lukáš Hejlík pozoroval dění na ledě z hlediště  |  FOTO:  Lukáš Hrdlička

Kdo hrál a kolik se vybralo?
Celková vybraná částka putující do břeclavské nemocnice se vyšplhala na finálních 256 350 korun.

Akce ze zúčastnily tyto týmy: Next Door by Imperial, Entrée restaurant a Lobster Family restaurant, společně za tým Ronin kluci z Chateau Petit, Muffiny Brno, Miura Hotel, Nová Chaloupka, Café&Bar Náš Bar, Chalet Moeller Carlini, tým Lanýži z Broga z Borgo Agnese Brno, tým Lobsters z Pavillon Steak House a Vittorio Restaurant, Fany HC Kometa Praha, Ice Shakers z Baru, který neexistuje a Vinaři a Vývrtky z vinařství Gala, Stávek, Cícha, Simeon, Global Wines, Marinada, Filip Mlýnek a Piálek – Jager.

Zdeněk Pohlreich a jeho tým Next Door
Zdeněk Pohlreich a jeho tým Next Door  |  FOTO:  Lukáš Hrdlička

Na Zdeňka Pohlreicha se můžete těšit už brzy na obrazovkách televize Nova v novém pořadu Pohlreichův souboj restaurací. Kuchařská show startuje 1. března na Voyo a o týden později 8. března od 20:20 na Nově.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Souboj restaurací

Články k pořadu Souboj restaurací

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady