Pohlreichův souboj restaurací: Podívejte se na seznam soutěžících podniků!

Už 1. března by si předplatitelé Voyo měli naplnit ledničky dobrými surovinami, protože je opět začne honit mlsná. Televizní diváci si budou muset ještě týden počkat, ale od 8. března bude i na ně z obrazovek pomrkávat král kuchařů, sympaťák s ostrým jazykem a vytříbenou chutí, miláček i postrach všech gastronomů – Zdeněk Pohlreich. A na které restaurace se můžete těšit?

Pohlreichův souboj restaurací je českou mutací zahraniční show Ramsey’s Best Restaurant. Ta se na britských ostrovech těšila velké popularitě a tento rok se konečně dostala i do české kotliny. Byla to ale jen otázka času, kulinářské show jsou v českých domácnostech velmi oblíbené a trhají rekordy ve sledovanosti, důkazem toho jsou soutěže MasterChef Česko a Souboj na talíři.

Kdo bude soutěžit?
Nové spojení Zdeňka Pohlreicha s televizí Nova slibuje parádní podívanou, kde společně budeme moci nahlédnout do těch nejlepších restaurací v Česku. Ty se pak postupně utkají v soubojích, kde se otestuje nejen šmak jídla, ale i schopnost organizace, zvládnutí stresu a pěkně jim zavaří i tzv. secret diner. Kteří odvážlivci v rondonech a s nabroušenými noži se do souboje pustí?

Tradiční česká kuchyně
Zájezdní hostinec U Jiskrů

Jen málokoho by napadlo, že restaurace u silnice kousek od Strakonic se může dostat do výběru těch nejlepších. Zájezdní hostinec U Jiskrů je ale už vyhlášeným místem, lidé sem váží cestu ze všech koutů republiky – ať už na pověstné Martinovy buchty nebo svíčkovou. Šéfkuchař a majitel Martin Jiskra dbá na lokálnost, tradici a poctivou českou kuchyni. Je hrdým patriotem, prvním držitelem ocenění Nositel tradic české kuchyně, člen spolku Jíme Jih a také autorem kuchařky Recepty ze zájezdního hostince, kterou si do parády vzalo umělecké duo Tomski&Polanski.

Na Pašince
Na okraji Kutné Hory se krčí malá hospůdka manželů Kopeckých. Jmenuje se Na Pašince a i zde najdete dlouholetou tradici. Ať už v samotném domě, který oslaví brzy 400. narozeniny jako zájezdní hostinec, nebo v kuchařských zkušenostech Miroslava Kopeckého, které nasbíral v Rakousku. Manželé Kopečtí na Kaňku „úřadují“ už skoro 30 let, za tu dobu je potkala spousta útrap, včetně covidové krize, která zasáhla nejen restauraci samotnou, ale i zdraví pana Kopeckého. I přesto se podařilo zlé časy přečkat a sympatický manželský pár vede podnik, kam se sjíždějí všichni ze širokého okolí na knedlíky, svíčkovou, španělského ptáčka nebo výpečky.

Italská kuchyně
Dejvická 34

Šéfkuchař a spolumajitel restaurace Dejvická 34 Tomáš Černý vás zaujme už a první dobrou svým přátelským vystupováním, širokým úsměvem a rozzářenými očky. Tomáš si zakládá na jednoduchosti a srozumitelnosti, stejně jako na kvalitních surovinách. Protože jeho cesta „na zkušené“ byla hlavně po italských restauracích, kde spolupracoval například s Vito Mollicou v hotelu Four Seasons nebo v restauraci La Finestra, která je také zaměřená na středomořskou kuchyni, i jídla na menu jsou orientovaná hodně na jih, a to konkrétně směrem do Itálie. Restaurace v roce 2021 získala ocenění Michelin BIB Gourmand, což je známka pro vynikající jídlo za rozumnou cenu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Dejvická 34 (@dejvicka34)

Di Nuovo
Di Nuovo je mladší sestra restaurace Zas a znova šéfkuchařů Petra Hajného a Karla Šimůnka. Tihle dva chlapíci se znají už hodně dlouho a protože jsou to nenechaví hračičkové, jedna restaurace jim nestačila, tudíž když před pár lety přišla příležitost otevřít si v Horních Jirčanech další podnik, chytli ji za pačesy a dnes si tato italská odrůda vede u strávníků velmi dobře. Karel s Petrem si zakládají na čerstvosti surovin, domácí kuchyni a původních receptech. Pokud se vám zdá jméno Petra Hajného povědomé, nemýlíte se, Petr byl hostem v soutěži MasterChef v roce 2020 a s vítězem Romanem Stašou jsou kamarádi dodnes. Společně jste je mohli vidět i v poslední řadě Souboje na talíři, kde spolu vařili na kolonádě v Karlových Varech.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Restaurace di NUOVO (@dinuovo.cz)

Moderní česká kuchyně
Long Story Short

V krásném městě Olomouci se v původním opevnění ze 17. století nachází netradiční hostel s výjimečnou restaurací. Pevnost ve tvaru podkovy získala v roce 1997 nový nádech a pod šikovnými ručičkami nadšených kreativců vznikly prostory, jak je známe dnes – citlivě zkombinovaná historie s nádechem moderny. Tomu všemu velí šéfkuchař Petr Heneš, který sbíral zkušenosti všude možně po světě, což koneckonců odráží celého ducha restaurace. Tým LSS vám připraví jak jídlo ze surovin od „místňáků“, tak ze světové kuchyně. Vedle sebe na menu najdete tedy například knedlík, wakame i mořského vlka.

Sůl a řepa
V restauraci ve Strakonicích, kde za sporákem úřaduje Pavel Drdel, si připadáte jako u babičky ve špajzu. Dřevěný interiér je zaplněný zavařovacími sklenicemi s různými naloženými a fermentovanými surovinami s ručně psanými popisky. Najdete zde také sušené pochutiny, zkrátka ani kousek nepřijde nazmar – Pavel Drdel zpracuje vše od kořínku až po nať. Až na pár výjimek (například některá koření) je Sůl a řepa výhradně lokální, spolupracují například s farmářem z Katovic, zahradnictvím ve Strakonicích a Blatné, moštárnou v Drachkově (a spoustou dalších), a stejně jako Jiskrovi i tahle parta je součástí spolku Jíme Jih. Ani pro Pavla to nebude televizní premiéra, i on se objevil jako host v soutěži MasterChef Česko.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Sůl & Řepa (@sulrepa_official)

Americká kuchyně
Obora

Jakub Parus se v gastru ochomýtá už přes 30 let. Začínal jako someliér, aby nakonec díky Honzovi Punčochářovi zjistil, že ho více zajímá jídlo. Na svých cestách po USA doslova přičichnul k BBQ, a to v samé Mekce grilování – Texasu a Carolině. Spolu s kamarády staví vlastní smokery a grily. Restauraci Obora najdete v lese v Poděbradech. Pokud při vstupu očekáváte americké vlajky, registrační značky a bílé orly, nenechte se mýlit. Interiér restaurace se Jakub rozhodl ponechat tak, jak ho zdědil – a to doslova. Bývalý majitel totiž zemřel a lovecké vycpaniny na zdech tam zůstaly na jeho počest.

Dock House
Vratislav Oehm a Matěj Rabl jsou bratři, jak se patří. Tedy alespoň co se kuchyně a sehranosti týká. Jejich dobré náladě podlehne snadno každý – a když k tomu ještě dostanete dobrý flák masa, ocitnete se v sedmém nebi. To nebe je v pražských Nuslích a jmenuje se Dock House. Restaurace slibuje doslova, že „vám splní vše v mezích zákona“. Tak bychom chtěli vědět, jestli klinická smrt z vynikajícího jídla do této kategorie spadá také. Těšit se můžete na rib eye, t-bone, striploin, a to jak z Brazílie, tak Austrálie. Nechybí samozřejmě burgery, žebra nebo vepřové ramínko.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený DOCK HOUSE (@dockhouse)

Asijská kuchyně
Dian

Giang Ta Binh a Khanh Ta Quoc nejsou na české gastroscéně žádnými nováčky. Do jejich repertoáru spadá i Gao Den ve Stodůlkách a Taro na Andělu. Protože jsou to ale kluci šikovní, nenechaví a zvídaví, rozhodli se pořídit si ještě jedno restaurační dítko. Na pražské Brumlovce kousek od metra Budějovická najdete mezi kancelářskými budovami tenhle asijský poklad. Dian se svým vyšperkovaným interiérem od Vitalije Borisova byl připraven na nápor hladových krků už v roce 2020, ale otevření restaurace zkomplikoval koronavirus. I přes těžké začátky se dnes v Dianu dveře netrhnou a pokud hledáte restauraci s výbornými asijskými pokrmy, příjemnou atmosférou, rodinným přístupem a lahodnými drinky, je Dian to pravé místo.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Dian (@dianprague)

Nhà hai hanh
V Drtinově ulici kousek za pražským Andělem je malé, nenápadné bistro. Pokud se bojíte vyslovit jeho název ve vietnamštině, můžete mu říkat Dům U Dvou cibulí. Dvě cibule v něm najdete doslova, Tomáše Cibulku a jeho ženu Tinni. Tihle dva se potkali v michelinské restauraci La Degustation Bohême Bourgeoise, zamilovali se a odjeli do Vietnamu. Tomáš se díky Tinni a její rodině naučil dělat jídla, jako by se on sám ve Vietnamu narodil a vyrůstal. Bistro není klasická „fóčkárna“, ale najdete tu domácí vietnamská jídla připravovaná s poctivostí, láskou a respektem k surovině.

Zážitková kuchyně
Salabka

Šéfkuchař Petr Kunc se netají tím, že by rád získal michelinskou hvězdu. Protože má ty nejvyšší cíle, jeho servis tomu odpovídá. V pražské Troji je vinnou révou obklopená romantická usedlost Salabka a v ní tým připravený vás vzít do gastronomické pohádky. Jídla, která vypadají jako z módního časopisu, jsou s největší péčí precizně servírována a poté doslova na obláčku doručena hostovi. Nemusíte se ale bát, Salabka je sice vynikající fine dining na úrovni, místo se tu ale najde pro každého. Žádné škrobené pohledy od personálu nečekejte, naopak, úsměvu se vám dostane od samotného šéfkuchaře, který vás přijde pozdravit až ke stolu.

Mace
V hotelu Palcát ve městě Tábor se nachází restaurace s názvem Mace (česky překvapivě „palcát“) a v ní bojovník v rondonu, který sice nemá pásku přes oko jako Jan Žižka, má ale brýle a jmenuje se Martin Svatek. Martin se toho jako člen Národního týmu kuchařů a cukrářů něco nacestoval a nasoutěžil a svoje zkušenosti pak aplikoval nejprve v hotelu Nautilus a jeho restauraci Goldie a teď úspěšně bojuje v další táborské restauraci, výše zmíněné Mace. Martin na Tábor nedá dopustit, z Palcátu by rád opět udělal nejlepší hotel v jižních Čechách, jak tomu bylo v 80. letech, a to se mu s restaurací, jako je Mace, může dost dobře brzy podařit.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Martin Svatek (@svatekmartin9)


Pohlreichův souboj restaurací sledujte od 8. března každou středu od 20:20. Nebo o týden dříve na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Souboj restaurací

Články k pořadu Souboj restaurací

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady