Zdeněk Pohlreich a Gordon Ramsay! Nova právě točí pořad Souboj restaurací

Nový pořad Pohlreichův souboj restaurací přináší to nejlepší z české gastronomie – a to po vzoru těch nejlepších! Co má s novým pořadem společného světoznámý televizní kuchař Gordon Ramsay?

Na svém profilu na sociálních sítích Zdeněk Pohlreich uvedl, že Souboj restaurací vychází z britské předlohy slavného šéf kuchaře Gordona Ramsayho. „Doba katastrofální úrovně pohostinství v Česku je naštěstí pryč a republiku zaplavilo množství fantastických podniků. Proto jsem s povděkem a radostí přijal nabídku moderovat nový pořad TV Nova, který dostal název Pohlreichův souboj restaurací a vychází z britské předlohy televizní soutěže Ramsay’s Best Restaurant.“

Nejlepší restaurace v Británii!

Ramsay's Best Restaurant byl televizní formát, jehož hlavní tváří byl světoznámý britský kuchař Gordon Ramsay. Spolu s kolegy hledal ty nejlepší restaurace z celé Británie, které mezi sebou soutěžily. A jak hledali tvůrci pořadu ty nejlepší podniky? Stejně jako v české verzi oslovili televizní diváky, aby zasílali tipy na své oblíbené restaurace. A dorazilo jim téměř dvanáct tisíc doporučení!

Britský formát souboje

Proč se vlastně oslovené restaurace účastní? Kromě prezentace svého podniku se staly součástí soutěže o titul Nejlepší restaurace podle Gordona Ramsayho. Ve třech výzvách se postavilo osm dvojic restaurací proti sobě – každá z nich zastupovala jeden typ kuchyně.

Vyřazovací výzvy

Zmíněné podniky se musely utkat se třemi výzvami před velkým finále. V první z nich se potýkaly s velkým počtem hostů, kterým museli naservírovat zároveň kompletní menu. Dále byl do každé restaurace vyslán tajný strávník, který hodnotil jídlo i obsluhu. V poslední výzvě připravují pokrm z tajné ingredience, kterou vybíral sám Ramsay. O finálovém vítězi nakonec rozhodl on sám po ochutnání výsledku.

Osobní setkání dvou kuchařů

Zdeněk Pohlreich se s Gordonem Ramsayem osobně setkal. V jednom z podcastů dokonce přiznal, že si se slavným Britem potřásl rukou na grand openingu jedné z jeho restaurací. A to ještě předtím, než se on sám začal objevovat v televizi. 

​Patří kulinářské pořady mezi vaše oblíbené? Podívejte se na celé série Souboje na talíři nebo kulinářskou soutěž MasterChef!

Sdílet

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady