Pohlreich jako obávaný kritik české gastronomie: Bude souboj restaurací opět katovna?

Obávaný kritik české gastronomie Zdeněk Pohlreich se objeví na obrazovkách TV Nova s novým pořadem Pohlreichův souboj restaurací. Čeká nás opět divoká jízda jako kdysi, když byl v pozici šéfa?

Tentokrát se bude vybírat z těch nejlepších restaurací. Diváci spolu s tvůrci pomáhali s výběrem těch nejlepších podniků, které v České republice máme. O tom, jak konkrétně bude pořad vypadat, promluvila v rozhovoru i tvář pořadu, šéfkuchař Zdeněk Pohlreich.

Co můžeme od pořadu očekávat?

Jedná se o soutěž restaurací různého zaměření. V každém díle se utkají dvě restaurace, který mají stejný koncept, ať už je to česká kuchyň, asijská, nebo italská. A cílem pořadu je vybrat z těch restaurací tu, která v postupném plnění úkolů uspěje nejlíp. Budu mít takovou nevděčnou roli, protože nejenže jsem restaurace spolu s produkcí vybral, ale samozřejmě taky budu muset rozhodnout, kdo vyhraje. Ale i přesto se na to velmi těším. Protože je to úplně jiné natáčení, zase je to o restauracích, které jsou dobré.

Dojde na ostrou kritiku?

Tohle nebude katovna, moje role tady bude trochu jiná. Ve srovnání s tím, co jsem dělal v minulosti, kde ty restaurace byly v zásadě špatné. Tohle bude o dost lepší a já rozhodně nebudu kat. Když to řeknu hodně jednoduše, tak moje role bude, aby vyhráli všichni.

Jak se budeme postupně víc seznamovat, tak moje role bude taková, že se jim budu snažit říct, že na finále by bylo lepší tohle a tohle. Což očekávám, že bude bezvadný, protože my kuchaři vždycky víme nejlíp, jak to má vypadat. Takže tam určitě dojde k výměně názorů. Ale to je to, co na naší branži miluju, každý den začínáme de facto od nuly. A jsme dobří jen tak jako poslední jídlo, které vydáme.

Galerie

Co si myslíte o trendu gastroturistiky?

Myslím, že je to opravdu velký fenomén, děje se to v celém světě a v poslední době hodně i v Česku. Nebát se experimentovat a myslím si, že dnes je to velká výhoda. I v regionech jsou velice zajímavé podniky. Už to není jen Praha a okolo nic, obrovsky se zvedla města jako Brno, Plzeň, Olomouc a Ostrava určitě taky. A najednou si v zemi, kde na začátku byla zeleninová obloha, můžete vybrat podle kuchyní, na které máte chuť.  

Kdo vybíral restaurace do pořadu?

Vybírali nám je vlastně diváci TV Nova. Vyšla výzva, kde lidi měli doporučit svoji oblíbenou restauraci a potom jsme postupně vybírali podniky, které by mohly stát proti sobě. Kladli jsme důraz na to, aby to byly restaurace, kde je to rodinný podnik. Ono se nám to tak všem možná ani nemusí zdát, ale gastronomie ušla opravdu velký kus cesty. Za tu dobu, co jsem byl v televizi poprvé, se dnes bavíme o úplně jiných parametrech, takže jsme museli výběr zúžit. Objeli jsme restaurace, původně jich bylo kolem tří tisíc, a postupně se dostali ke dvojicím, které to odehrají.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Souboj restaurací

Články k pořadu Souboj restaurací

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady