• Pořady
  • Pan profesor
  • Drsné časy Filipa Červenky z Pana profesora. Co se změnilo ve hru o přežití?

Drsné časy Filipa Červenky z Pana profesora. Co se změnilo ve hru o přežití?

Herec Filip Červenka se v dalším epizodě pořadu Přestávka s Profesorem rozpovídal o svém soukromí. Prozradil, co zažíval na škole a proč se chtěl ze základky co nejdříve dostat. Tentokrát herce vyzpovídal kolega a kamarád Antonio Šoposki, představitel Martina.

V šesté epizodě Pana profesora se diváci dozvěděli víc o životě Tommyho, kterého hraje Filip Červenka. Do školy nastoupil jeho bratr Vašek, který má Downův syndrom.

Hudební kariéra

Tommy rád hraje na kytaru, což má se svou postavou Červenka společné. Herec má také kapelu Saving George, se kterou vystupuje na koncertech. „Hudbě jsem se začal věnovat ve třetí třídě, v šesté jsem přešel na elektrickou kytaru... S Jirkou, naším bubeníkem, jsme založili kapelu, ostatní členové se nějak střídali... Jinak s Jirkou jsme už čtyři roky," svěřil se herec. Kromě hudby si ale Červenka nemyslí, že by měl s postavou podobné vlastnosti. „V první sérii jsem myslel, že ano. Ale u druhé série už to tak moc nevypadá. Připadá mi, že Tommy zhloupnul a zdrsněl," smál se.

Mladší, nebo starší ženy?

Tommy se v první řadě zamiloval do matky spolužáka, která ale jeho city neopětovala. Také byla o hodně starší než on. Jaké bylo pro Červenku hrát tuto roli? „Přišlo mi to zajímavé a neměl jsem s tím problém. Mamka byla pohledná, nic co by mi bylo proti srsti," vtipkoval. V reálném životě je herec už zadaný a jeho přítelkyně je stejně stará jako on.

Školní léta

Červenka také v rozhovoru popsal, jaký byl na škole. Patřil mezi šprty, nebo byl středem pozornosti? „Snažil jsem se nevyčleňovat, nebyl jsem mezi hlavními sportovci, ani mezi ‚divnými‘, byl jsem tak jako na pomezí… Až na střední, na konzervatoři, kde je studentů dvanáct, má ve třídě každý své místo. Ale základka byla spíš o přežití a dostat se pryč," prozradil herec.

Celé díly Přestávky s Profesorem najdete na nova.cz.

​Druhou řadu Pana profesora sledujte každý čtvrtek od 20:20 na Nově. A o týden dříve na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Pan profesor

Články k pořadu Pan profesor

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady