Lásku stejného pohlaví neřeší jen Jan z Pana profesora. Kdo v seriálech prolomil stereotypy?

Jan v Panu profesorovi řešil v první řadě, že je gay, ale nechtěl si to přiznat. Nakonec pravda vyšla najevo a od té doby se už nemusel schovávat. Téma homosexuality se ale objevilo i v dalších seriálech TV Nova.

Pro většinu lidí, kteří zjistí, že se jim líbí osoby stejného pohlaví, je těžké přiznat to nejen veřejnosti, ale také rodině. Podobně na tom byl i Jan ze seriálu Pan profesor.

Coming out

Jan s homosexualitou dlouho bojoval. Styděl se za to a nechtěl o tom nikomu říct. Ve škole si kvůli tomu z něj dělali srandu, ale když se svěřil Markovi, který mu problém pomohl vyřešit, byl spokojený. Ve druhé řadě už Jan představil Markovi svého přítele, se kterým plánoval pomáhat ostatním gayům žijících v Ugandě. 

​Postavu Jana ztvárnil herec Vojtěch Vodochodský, který se na téma homosexualita rozpovídal v pořadu Přestávka s Profesorem. „Jsem rád, že to bylo napsané citlivě,“ řekl herec. Dokonce mu fanoušci píšou milé zprávy. „Jsou to zprávy typu: ‘Děkujeme, že jsi ukázal tuto problematiku coming outu‘,“ prozradil.

FOTO:  TV Nova

​Ulice

V seriálu Ulice spolu šťastně žijí Jolana (Miluše Šplechtová) s Marií (Jitka Smutná), které měly také svatbu. I když zpočátku byl proti vztahu bratr Marie, Vlastimil Pešek, ale nakonec byl rád za to, že je sestra spokojená. Lásku stejného pohlaví prožívala i postava Jiřího Kreuzera (Otakar Brousek ml.), který našel velikou oporu v Simoně (Pavla Tomicová). Jiří se také dočkal svatby, kdy si vzal partnera Martina, kterého ztvárnil Filip Blažek.

​Gympl s (r)učením omezeným

Postava hospodáře školy, který se netají orientací, si získala fanoušky seriálu Gympl s (r)učením omezeným. V roli Marcela Lichtenbergera se představil herec Milan Šteindler. Marcel rád pomáhal ostatním a se školníkem Kulišem tvořili nerozlučnou dvojku, která se postarala o komické výstupy. Rozhodně si nedělal nic z toho, když si z něj někdo dělal srandu. Dokázal se s tím vypořádat.

Specialisté

V epizodě s názvem Nastavený čas vyšetřoval tým Specialistů vraždu fotbalového agenta Vernera. Jedním z podezřelých byl talentovaný fotbalista Oliver, který se snažil před policisty utajit, že je gay. Nakonec vše při výslechu přiznal.

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Pan profesor

Články k pořadu Pan profesor

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady