• Pořady
  • Pan profesor
  • Film s Vojtou Dykem bude bojovat o Oscary. V koho se Pan profesor ve snímku promění?

Film s Vojtou Dykem bude bojovat o Oscary. V koho se Pan profesor ve snímku promění?

Herec Vojtěch Dyk každý čtvrtek baví diváky TV Nova v seriálu Pan profesor, kde jeho postava Marka Vlčka řeší příběhy studentů, vztah s kolegyní Karolínou a problémy, do kterých se postupně dostává. Od Pana profesora si Vojtěch Dyk odskočil k novému filmu Il Boemo, ve kterém ztvární českého operního skladatele Josefa Myslivečka. A film bude bojovat o Oscary!

Zatímco by Marek Vlček mohl dostat cenu pro nejlepšího učitele, herec Vojtěch Dyk se bude s novým filmem, ve kterém hraje hlavního hrdinu, snažit získat Oscara.

Cenná soška

„Česká filmová a televizní akademie dnes vybrala coby reprezentanta české kinematografie pro výroční ceny Oscar v kategorii Nejlepší zahraniční film snímek Il Boemo – příběh Josefa Myslivečka. Moc si toho vážíme!" informovali tvůrci na oficiálním Instagramu k filmu. Snímek režíruji Petr Václava a kromě Dyka se v něm objeví také zahraniční herečky Lana Vlady nebo Barbara Ronchi.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Il Boemo (@ilboemofilm)

Češi a Oscaři

Česká tvorba byla prestižní cenou vyznamenaná hned několikrát. Získal ji například film Kolja, Ostře sledované vlaky nebo Obchod na korze. Za režii ji obdržel třikrát Miloš Forman za filmy Přelet nad kukaččím hnízdem, Amadeus a Lid versus Larry Flynt.

Pan profesor

Vojtěch Dyk je v roli Marka Vlčka jedinečný. A jak sám uvedl dříve v rozhovoru pro nova.cz, na seriál Pan profesor bedlivě dohlíží i jeho okolí. „Na chalupě mi kluci na fotbale říkali, že jako dobrý, že je to zábavné... A jelikož na chalupě minulý rok jedna naše kamarádka, učitelka, vyhrála Zlatého Ámose, tak se to tam dost sleduje," prozradil herec.

Vojtěch Dyk
O sociálních sítích: Pakliže je to jediná možnost, jak zůstat duchem mladý, asi to oželím a začnu si stárnout.

Seriál Pan profesor sledujte každý čtvrtek ve 20:20 na Nově, všechny epizody najdete na Voyo!

Související videa

Vojtěch Dyk
Vojtěch Dyk

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Pan profesor

Články k pořadu Pan profesor

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady