Vojta Dyk v exkluzivním rozhovoru! Nač myslel, když stál na střeše paneláku?

Marek Vlček je gymnaziální fyzikář a chemikář, který používá neortodoxní metody jak při výuce, tak při řešení osobních problémů svých studentů, kterým se věnuje výrazně nad rámec svého povolání. Plně se ponořil do svého nového vztahu s Karolínou, možná i víc než ona sama...

Role oblíbeného profesora se ujal ve druhé řadě Pana profesora opět herec Vojtěch Dyk, který se vrací s třídou 1. září na TV Nova. Premiérový díl můžete vidět už teď na Voyo! 

Nač se může divák těšit ve druhé řadě?
Druhá řada je víc vztahová, hlavně tedy o ústřední dvojici. Na své si přijdou zejména vztahoví rejpalové a pároví terapeuti. Dá se říct, že nejčastěji se v druhé řadě objeví věta: „Miláčku, můžeme si promluvit?“

Co vás přesvědčilo k tomu, abyste na druhou řadu kývl?
Nu, asi ta řada první. Dále pak režiséři, kolegové, vlastně celý štáb, který byl úžasný.

Jakým vývojem projde vaše postava profesora Marka Vlčka? Bude to pořád stejný rebel a samorost?
Myslím, že Marek se nebojí nastoleného trendu à la rebel, takže v tom bude pokračovat, akorát si připustí k tělu profesorku Beránkovou, takže se z něho stává hodný beránek. 

Pokud by vám někdo nabídl, abyste učil, vzal byste to? 
Momentálně bych to asi nevzal. Za prvé nevím, co bych učil, a za druhé si myslím, že učit někoho je především zodpovědnost, takže to chce velkou přípravu a to bych já časově nestíhal. Zatím se budu pokoušet o takové malé víkendové herecko-pěvecké workshopy.

Která scéna vás při natáčení nejvíc bavila a ze které máte naopak ještě doteď hrůzu?
Mě bavila jakákoliv, která za něco stála, já neškatulkuju scény. Ale je pravda, že když jsme stáli na kraji střechy paneláku, tak jsem si říkal: „Chlapče, proč si zase do tohohle vlezl?“

Bylo pro vás natáčení druhé řady v něčem jednodušší? Svou postavu už máte určitě skrz naskrz přečtenou, na druhou stranu se opět natáčelo v pandemii za přísných opatření.
Natáčení bylo jednodušší v tom, že jsme točili ve škole, která byla uzpůsobená pouze pro natáčení, tudíž reálná škola, ale jen pro nás. To byla obrovská výhoda. Ale jinak to bylo myslím náročné podobně. 

Vojtěch Dyk
Marek Vlček je pořád stejný. Akorát není tak single.

Druhá série je o vztahu s vaší hereckou partnerkou Beátou Kaňokovou. Čeká nás velká romantika, nebo půjde spíš o řetězec událostí, kdy se oba snaží ve vztahu alespoň „přežít“?
Já myslím, že nás čeká takový typicky seriálový vztah. Tudíž velká romantika, kterou se obě postavy snaží alespoň přežít. 

Vaše seriálová třída se vrací v původním složení. Pozorujete na svých mladých hereckých kolezích za ten rok a kousek nějakou změnu? 
Holky a kluci jsou dost často vyhranější. Dokonce jsem už je začal vídat i v jiných produkcích, to znamená, že se neubránili talentu a asi opravdu budou chtít dělat to povolání, které ve velké míře i studují. A devíza je například inspirace mládím, konfrontace s názory či vliv hudební.

Dovedete si představit, že by Marek Vlček učil vaše děti? Štval by vás, nebo je to naopak učitel, kterého byste svým dětem přál?
Ale jo, dokážu, ale musel by za něj být občas supl, aby si děcka i odpočinula.

A jak vnímáte tuzemské školství? Jste spíš na straně kritiků, kteří si myslí, že jsme se od Rakouska-Uherska moc neposunuli, nebo vnímáte vývoj správným směrem?
Vnímám hlavně ten, že na vrcholu naší pyramidy moci momentálně nemáme žádného duchovního ani politického vůdce, který by hlásal, že kulturu a především školství, jako národotvorná odvětví, je potřeba mnohem více podporovat, jinak zhyne i národ a jeho tradice.

FOTO:  TV Nova

​Vyhýbáte se sociálním sítím. Jaký máte recept na to, zůstat alespoň mentálně s mladou generací, pro kterou jsou sítě zásadní?
Pakliže je to jediná možnost, jak zůstat duchem mladý, asi to oželím a začnu si stárnout.

Pořídil jste si starou tlačítkovou Nokii, abyste se uchránil od přebytku negativních zpráv. Používáte ji stále?
Používám a navíc jsem se naučil i dost zpráv filtrovat, i když používám chytrý telefon. Tedy aspoň doufám.

Nová řada Pana profesora startuje 1. září na Nově, nebo už teď na Voyo.

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Pan profesor

Články k pořadu Pan profesor

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady