Věkový rozdíl není problém. Kdo měl k sobě na place Pana profesora blízko?

Herečka Barbora Hořčičková se v Panu profesorovi objevuje už od první řady. Je důležitou součástí Markovy třídy a její postava Elišky patří mezi vzorné žáky, kteří se poctivě učí. Když si herečka přečetla scénář k druhé řadě a zjistila, co její postavu čeká, velmi ji to překvapilo. A dokonce zažila pořádný adrenalin.

Do pořadu Přestávka s Profesorem dorazila tentokrát herečka Barbora Hořčičková, která se rozpovídala nejen o roli Elišky, ale také o soukromí.

Tlak na studium

Zatímco na Elišku vyvíjelo tlak okolí, Bára to má naopak. „Já, a pořád to tak možná je, vystavuji sama sebe tlaku na výsledek. Do toho mám představy o tom, co jsem schopná zvládnout a vím, že můžu víc... Eliška ten tlak měla od rodičů, prakticky nevěděla, co ona sama chce. O to kritičtější bylo, když zjistila, že to, za čím se celou dobu žene, není její vize, ale vize rodičů," vysvětlila Hořčičková.

Eliška

V první řadě diváci neměli šanci nahlédnout do života Elišky a zjistit, odkud vlastně pochází. Ani sama herečka netušila, co její postava prožívá, což se nakonec dozvěděla ze scénáře k druhé řadě. „Měla jsem hrubý náčrt toho z jaké rodiny postava je a zbytek jsem si domýšlela sama... A v jistém ohledu mě vlastně i docela překvapil scénář k druhé sérii, že jsem to nečekala," svěřila se herečka.

FOTO:  TV Nova

Adrenalin

Eliška zbožňovala výšky a adrenalin obecně. Jak to má Bára v reálném životě? „Já to mám spíš tak, že jsem výškami fascinovaná, ale ne že bych vyhledávala nebezpečí, ale spíš ten pohled na střechy, ten nadhled," prozradila Hořčičková. Herečka také ráda létá letadlem a vůbec by jí nevadilo, kdyby si udělala pilotní průkaz.

FOTO:  TV Nova

Vztah s kolegou

Na place se při natáčení druhé epizody herečku často doprovázel Sebastian Pöthe, který ztvárnil postavu Dominika (studenta trpícího dyslexií, kterého Eliška doučovala). Mezi herci je určitý věkový rozdíl, což jim problém nedělalo. „Sebastian byl skvělý. Měla jsem z toho trochu stres, kdy jsem si říkala, jestli si budeme rozumět... Zjistili jsme, že jsme oba z Říčan a trávili jsme společnou jízdu autem na plac... Je to uvědomělý, slušný, upřímný kluk, až jsem to ani nečekala. Dobře se s ním kecalo a hráli jsme hry na telefonu... Jeho upřímnost prorazila veškeré moje strachy a bariéry," svěřila se herečka.

Barbora Hořčičková
Barbora Hořčičková Pan profesor
Já, a pořád to tak možná je, vystavuji sama sebe tlaku na výsledek. Do toho mám představy o tom, co jsem schopná zvládnout, a vím, že můžu víc.

​Druhou řadu Pana profesora sledujte každý čtvrtek od 20:20 na Nově. A o týden dříve na Voyo.

Další epizody Přestávky s Profesorem najdete na nova.cz.

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Pan profesor

Články k pořadu Pan profesor

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady