Našel se nástupce Vojty Dyka? Valentýn Pokorný v tom má jasno

Student Petr, kterého ztvárnil Valentýn Pokorný, si v první epizodě Pana profesora prošel náročnou zkušeností, kdy se snažil přede všemi utajit, že ho jeho maminka bije. V reálném životě to má Valentýn naštěstí jinak a rodina ho miluje. Herec si také díky roli mohl vyzkoušet různé kaskadérské kousky.

Pro Valentýna Pokorného to byla první velká role, kde mohl předvést herecký talent. Jelikož žije v harmonickém prostředí, musel se vžít do role kluka zažívajícího domácí násilí a šikanu kvůli tomu, že jeho matka pracuje jako učitelka ve škole.

Náročná role

Zkušenosti mohl herec čerpat z okolí. „Bylo to zvláštní, musel jsem si to spojit jinou cestou, protože doma je vše v pohodě, nikdo mě doma nebije a všichni jsou na mě hodní... Inspiroval jsem se ze svého okolí, kdy znám spolužáka, který měl mamku učitelku... Bylo to náročné v tom, že na něj všichni byli zasedlí,“ popsal Pokorný.

V seriálu Petr ventiloval problémy výbušností, což má jeho představitel podobně. „Mám to s ním společné. Ve výjimečných případech občas vybouchnu, ale vím o tom a snažím se to stimulovat. Ale občas to vyjde na povrch, když se to snažím v sobě dlouho držet,“ svěřil se herec.

FOTO:  TV Nova

Adrenalin na place

Scenáristé si pro Valentýna připravili také adrenalinové kousky, které si mohl vyzkoušet. A rozhodně si to užil. „Všechno jsem zvládal sám, pomáhal mi s tím zkušený kaskadér... Například skákání ze střechy do popelnice, to bylo hodně zajímavé. A vlastně jsem si to chtěl někdy zkusit, protože mám rád pohyb. Ať už taneční, nebo akrobatický,“ radoval se.

Láska Petra a Niky

Postava Petra si doma procházela problémy, ale naštěstí měla oporu v přítelkyni Niky, jejíž role se ujala Karolína Lipowská, známá ze seriálu Ulice. Herci se nikdy dříve nepotkali, o to větší pro ně bylo překvapení, když si první den vyzkoušeli líbací scénu. „Natočit hned takový první obraz byl veliký krok. Zase to bylo dobré v tom, že jsme už poté neměli problém. Ten nejtěžší kousek jsme si odbyli na začátku a pak už to bylo lehčí.

FOTO:  TV Nova

Nástupce Vojty Dyka

Valentýn se na place často potkával s Vojtou Dykem, jelikož jeho postava Marka vytušila, že se s Petrem něco děje. Učitel mu nedal pokoj, dokud nezjistil, co Petr řeší. Pro Valentýna to byla ale skvělá příležitost, jak mohl načerpávat inspiraci pro vysněnou roli, která by se jednoho dne mohla proměnit ve skutečnost. „Chtěl bych si zahrát, ale teď opravdu mluvím upřímně, učitele chemie. V osmé třídě jsem měl profesorku na chemii Michaelu Nezdařilovou a díky ní jsem si chemii zamiloval... Až jsem si potom řekl a přál si, že bych si někdy chtěl tuto roli zahrát,“ přiznal herec.

Beáta Kaňoková
Chodit na natáčení bylo často jako jezdit na tábor. A protože jsme si rozuměli, probíhala práce ve velmi přátelské atmosféře. A právě díky tomu přátelství a důvěře vznikala spousta věcí i spontánně na place.

​Seriál Pan profesor sledujte každý čtvrtek od 20:20 na Nově a o týden dříve na Voyo!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Pan profesor

Články k pořadu Pan profesor

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady