Karolína je mix Rachel z Přátel a opice Žofky! A co by na ní Beáta Kaňoková změnila?

Beáta Kaňoková se v Panu profesorovi opět objeví v roli učitelky češtiny a literatury a nově také zástupkyně ředitele se všemi strastmi a odpovědností, kterou s sebou tato funkce přináší. S Markem je často v rozepři, i když s ním nově začala chodit. Svému okolí se to ale bojí přiznat, protože si není jistá, jak dlouho to vydrží. Zatím si není ani schopná přiznat, že se kvůli ní Marek změnil. Místo toho spíše řeší, jak moc jsou rozdílní.

Zatímco v první sérii Pana profesora jste svou postavu spolehlivé a ambiciózní profesorky Karolíny teprve poznávala, v té druhé už ji určitě dobře znáte. Co vás na ní nejvíce štve a baví? A dokážete si představit, že by někdy učila vaše děti?
Nejvíc mě na ní asi štve její vztahovačnost. Taky to, jak má všechno moc promyšlené. Možná by jí prospělo, kdyby byla trochu víc spontánní a intuitivní. Myslím, že si pro svůj perfekcionismus často nedokáže užívat daný okamžik. Zároveň mě baví její smysl pro spravedlnost, pragmatismus a to, jak dokáže být urputná, když si za něčím jde. Jak dokáže být silná a stát si za svým. To jsou určitě vlastnosti, které jsou velmi inspirativní. A co se týče toho, že by učila moje děti… Byla bych jedině ráda, kdyby takových vnímavých a obětavých učitelů, kteří můžou být v mnohém vzorem, bylo v našem školství co nejvíc.

A co vaši Karolínu nejvíce štve na Markovi?
Asi to, jak se bez přemýšlení vrhá do všech řešení situací. Nejde to moc dohromady s tím jejím promyšleným plánováním. A na jejich vztahu mě nejvíc štve, jak nedokážou mluvit o věcech. Jak to často nechají vyeskalovat až k nějaké větší krizi, než vysloví nahlas, že mají s něčím problém.

Leitmotivem druhé série bude to, zda si ústřední dvojice dokáže udržet vztah, který v první sérii pracně a hlavně emotivně vybudovala. Jak moc náročné to bude?
Myslím, že se diváci mají na co těšit. Bude to taková zajímavá vztahová studie. A určitě je čeká spousta překážek. 

Myslíte si, že vztah na pracovišti lze udržet? Navíc ještě ve škole, kde jste neustále pod drobnohledem kolegů a navíc i svých vlastních studentů?
To se asi nedá takhle generalizovat. Vždycky je to konkrétně o těch dvou lidech. Vztah na pracovišti má svoje výhody i nevýhody a je jen na jednotlivém páru, jak dobře to dokáže vybalancovat.

​​Jak se vám druhá série s Vojtou Dykem točila? Dá se říct, že si oproti té první už mnohem víc rozumíte? A vznikají díky tomu případně některé věci i přímo na place, nebo se striktně držíte scénáře?
Natáčení bylo opět skvělé. Celý herecký kolektiv i štáb je uskupení tolika fajn lidí, že mám radost, že se to takhle dokázalo poskládat. Chodit na natáčení bylo často jako jezdit na tábor. A protože jsme si rozuměli, probíhala práce ve velmi přátelské atmosféře. A právě díky tomu přátelství a důvěře vznikala spousta věcí i spontánně na place. Takže to bylo dost podobné natáčení jako během první série. 

Na kterou scénu z natáčení vzpomínáte nejraději a která pro vás byla naopak ta nejnáročnější?
Tak tady mám na obě varianty úplně stejnou odpověď. Byla to jednoznačně scéna, kde s Vojtou tančíme tango. Jednak proto, že miluju tanec, Jednak proto, že tomu předcházelo několik tréninků v režii úžasného Marka Zelinky, který je autorem choreografie. Moc jsem si to užila. A samotné natáčení té scény
už bylo takovou třešničkou na dortu.

FOTO:  TV Nova

Vojta Dyk popsal svou postavu jako mix Jana Amose Komenského a Micka Jaggera. K jakým osobnostem byste sáhla, kdybyste měla popsat Karolínu?
Nejspíš kombinace Rachel Green z Přátel a opice Žofky.

Jak velký krok ušla během doby od prvního natáčení „vaše třída“? A co je podle vás nejlepší na herecké práci s takto mladými kolegy a kolegyněmi?
Moje třída nemá v seriálu tak velký prostor jako ta Markova. Ale myslím, že všichni studenti, kteří v seriálu vystupují, se přiměřeně svému věku poznávají, dělají chyby, snaží se přijít na to, kým jsou, a užívají si mládí, ke kterému patří i jistá nerozvážnost a sbírání nových zkušeností, z nichž budou moct čerpat celý život. Nejlepší na práci s mladými herci a studenty hereckých škol je určitě jejich pohled na svět. V něčem je už úplně jiný než ten můj. A přesto je velmi inspirativní a obdivuhodný. A já prostě miluju tu jejich energii a bezprostřednost. Všichni jsou navíc nesmírně talentovaní, baví mě je sledovat při práci. Mohlo by se zdát, že coby zkušenější herečka mám navrch, ale já se od nich skutečně můžu mnohé učit. A jsem za to vděčná.

Vojtěch Dyk
Marek Vlček je pořád stejný. Akorát není tak single.

Diváci vás mohli vidět v mnoha seriálech TV Nova (Dáma a Král, Specialisté, Anatomie života) a letos i poprvé ve filmu. Co vám práce pro televizi profesně dala? A je něco, čeho byste se zpětně vyvarovala?
Dala mi rozhodně spoustu zkušeností s hraním před kamerou, které je opravdu jiné než to na divadle. Profesně mi umožnila navázat zajímavé pracovní vztahy, pochopit, jak funguje velké natáčení, kolik lidí za tím vším stojí a jak jsou jednotlivé složky nepostradatelné. Taky mi přinesla do života opravdové přátele. A čeho bych se vyvarovala? Na to asi nemám odpověď. Některé věci bych možná udělala jinak, ale to by znamenalo, že bych teď nebyla přesně na tom místě, kde být chci. Tam, kde teď jsem. I se všemi chybami, prohrami a selháními… Ty jsou totiž mou součástí a posouvají mě dál a dělají mě lepším člověkem.

Nová řada Pana profesora startuje 1. září na Nově, Nebo už teď na Voyo.

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Pan profesor

Články k pořadu Pan profesor

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady