Dobré příběhy se skrývají všude. Minisérie Gumy bude plná komických situací a charakterů

Kreativní producent Ondřej Elbel vystudoval obor Činoherní režie na Divadelní fakultě JAMU v Brně. Režíroval přes 40 inscenací, především na Moravě. Je také autorem několika divadelních her a jevištních adaptací literárních děl. Po 15 letech v divadle se rozhodl změnit obor a začal pracovat jako dramaturg a později i jako kreativní producent TV Nova a Voyo. Podílel se například na seriálech Specialisté, Profesor T., Co ste hasiči, Vegani a jelita, Ordinace v růžové zahradě 2, Chlap a další. V pozici kreativního producenta pracuje na komediální minisérii Gumy, která bude uvedena na Voyo už letos na podzim.

Čím Gumy rozšíří značku Voyo Originál?

Gumy budou teprve druhým komediálním seriálem vytvořeným přímo pro Voyo. Komedií se obecně točí méně, takže mám radost, že tímto projektem rozšiřujeme nabídku tohoto žánru nejen na Voyo, ale i v celém českém audiovizuálním prostoru.

Co by měly projekty pod značkou Voyo Originál přinášet?

Pestrou nabídku ambiciózních projektů, které dokážou zaujmout sice možná užší publikum, ale z různých částí diváckého spektra. Voyo Originál by tedy podle mě mělo přinášet kvalitní seriály i minisérie různých žánrů, ze kterých si pak bude moci vybrat každý. A taky by to měla být platforma, která láká špičkové tvůrce.

Jak jste se k projektu Gumy dostal?

S prvním nápadem přišli nejdříve Richard Krajčo s Davidem Švehlíkem, kteří už spolu velmi dlouho hrají v divadle. Ti oslovili Karin Babinskou, která námět dotáhla dále a k vývoji přibrala Michala Samira jako scenáristu. Já jsem do projektu vstoupil někdy na jaře 2021 a společně s Karin, a především s Michalem, jsme dotáhli scénáře do finální podoby a má pozice dramaturga tohoto seriálu se postupně proměnila v roli kreativního producenta.

Gumy jsou komediální seriál. Od mnoha tvůrců zaznívá, že právě tento žánr je nejsložitější. Proč tomu tak je?

Možná to bude tím, že humor je velmi specifický – co někomu přijde neuvěřitelně vtipné, to jinému připadá naprosto trapné. Velkou roli taky hraje správné načasování, dosáhnout ho není žádná sranda… Je toho hodně, co je potřeba pohlídat. Někdy se může stát i to, že se autor zamiluje do vtipu, který připadá vtipný pouze jemu, a odmítá se jej zbavit. Věřím, že v případě Gum se nám toto nestalo a herci dostali scénáře připravené takovým způsobem, že je inspirovaly k dalšímu vylepšení komických situací a charakterů. Na Gumách bylo ze začátku trošku obtížné sladit styl humoru mezi Michalem Samirem, Karin Babinskou a mnou. Ale musím říct, že to trvalo jen chvíli, po pár týdnech jsme byli na stejné vlně a všichni jsme se prací na scénářích hodně bavili. A z reakcí dalších lidí, kteří pak scénáře četli, vím, že jsme se nebavili jen my. Myslím, že si to diváci užijí také.

FOTO:  TV Nova

Co je nejsložitější na tom, přinést publiku žánrově čistý projekt?

Zřejmě udržet čistotu žánru. Nastavit jej společně se scenáristou a režisérem a pak hlídat, ať příběh a styl vyprávění neopouští vymezené hřiště.

Čím zaujme námět diváky?

Námět seriálu Gumy pracuje se situacemi, které jsou divákům poměrně blízké a známé. Ale posunujeme je víc směrem k absurdnímu a černému humoru, zvětšujeme detaily. Postavy před sebou mají solidní překážky, které si ovšem většinou do cesty staví samy.

U jakého seriálu jste se naposledy zasmál?

Z nových seriálů nemůžu nezmínit Národní házenou, která byla také natočena přímo pro Voyo.

Minisérie z dílny Voyo Originál sledujte na Voyo!

Sdílet

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady