• Pořady
  • Ztracená rodina
  • Ztracená rodina s Terezou Pergnerovou už brzy na Nově: Náročné pátrání, emotivní shledání a nečekaný závěr

Ztracená rodina s Terezou Pergnerovou už brzy na Nově: Náročné pátrání, emotivní shledání a nečekaný závěr

Televize Nova uvede 7. září show Ztracená rodina. Moderátoři Tereza Pergnerová a Mirek Vaňura na tiskové konferenci prozradili, o čem nový pořad, který v Česku nemá obdoby, bude, a jak probíhalo natáčení.

Ztracená rodina je dokureality, tedy spojení dokumentárního a reality show žánru. Pořad dává naději a druhou šanci lidem, kteří zoufale touží najít dávno ztracené příbuzné.

„Ztracená rodina spojuje blízké lidi, kterým byla blízkost odepřena. Pořad nedělám sama, musím zmínit Mirka Vaňuru, protože ten má za úkol pátrat a pro někoho, koho představím já, hledat blízkého,“ říká Tereza Pergnerová. Možná by se mohlo zdát, že tento formát už je v České republice dobře známý, ale Ztracená rodina přichází s něčím docela novým.

Unikátní Ztracená rodina

„V tento okamžik se nabízí srovnání s pořadem Pošta pro tebe. Není to tak. Ztracená rodina je vyprávění dvou příběhů lidí, které divák pozná, bude si k nim moct vytvořit vazbu a celý ten příběh, který se u nich odehrál třeba i před desítkami let, dovyprávíme ve Ztracené rodině a dojde k jejich setkání. Žádné studio, jen intimní domácí prostředí. Na závěrečné setkání vždycky volíme neutrální prostředí nebo významové prostředí, pro oba dva,“ dodává moderátorka.

Tereza Pergnerová
Ve Ztracené rodině nebude o emoce nouze.  |  FOTO:  TV Nova

​Na druhé straně pak stojí zkušený Mirek Vaňura, moderátor pořadů Áčko, Občanské judo, Na vlastní oči, 112 V ohrožení života, který má jeden z nejúspěšnějších rozhlasových pořadů Kriminálka. I když je v pátrání, dá se říci, profík, Ztracená rodina je pro něj zcela novou zkušeností.

Tereza Pergnerová a Mirek Vaňura
V náročném pátrání po biologické rodině pomáhá početný tým.  |  FOTO:  TV Nova

Náročné pátrání a nejistý závěr

​„Terezka musí z přihlášeného účastníka dostat co nejvíc informací a připravit ho na to, že to nemusí dobře dopadnout, protože to je realita, na nic si nehrajeme a nikoho do ničeho netlačíme. A já pak musím toho člověka vypátrat na základě indicií v archivech a tak dále. V dnešní době je to dost těžké kvůli ochraně osobních údajů…,“ vysvětluje Mirek Vaňura a s úsměvem dodává, že někdy stačí dobře naslouchat lidem v okolí bydliště: „Nejlepší sociální síť jsou mimochodem sousedky.“

Galerie

​Na celý rozhovor se podívejte ve videu. Premiérový díl Ztracené rodiny sledujte 7. září na Nově.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady