Ztracená rodina pátrá i v zahraničí! Velkou výzvou je natáčení v Karibiku

Televize Nova uvede 7. září premiéru Ztracené rodiny s moderátory Terezou Pergnerovou a Mirkem Vaňurou. Kdo jim kromě detektivních kanceláří pomáhá s hledáním biologických rodin? A proč musí štáb shánět kvůli natáčení pracovní vízum? To prozradila režisérka Jana Rezková.

Kreativní producentka, dramaturgyně a režisérka Jana Rezková má na svém kontě kromě Ztracené rodiny i další úspěšné pořady, třeba Výměnu manželek. Zdá se ale, že Ztracená rodina je jednou z největších výzev.

Čím vás tento formát zaujal?
Vzhledem k tématu to byla jasná volba. Hluboké mezilidské vztahy v kombinaci s prací téměř investigativní si mě okamžitě získaly.

Tereza Pergnerová, Jana Rezková a Mirek Vaňura
Režisérka Jana Rezková s moderátory Terezou Pergnerovou a Mirkem Vaňurou.  |  FOTO:  TV Nova

Průvodci pořadu jsou Tereza Pergnerová a Mirek Vaňura. Proč jste si vybrala právě je?
Tereza Pergnerová
pro mě byla jasná volba, naopak jsem já doufala, že se bude formát líbit jí. A tak se i naštěstí stalo. Mirek Vaňura prošel rozsáhlým castingem, kde jsme hledali typ muže – novináře, který má k investigativní práci blízko. Jsem ráda, že nakonec vyšlo toto spojení a každý z nich si přesně plní tu úlohu, která mu v pořadu náleží. Terezka je průvodcem člověka, který se rozhodl vydat do někdy bolestivé minulosti, a Mirek je ten, který má za úkol vypátrat člověka, kterého hledáme, a být mu průvodcem až do společného setkání.

Ztracená rodina
Natáčení doprovází silné emoce.  |  FOTO:  TV Nova

S tématem hledání ztracených členů rodiny se určitě pojí silné emoce. Je tomu tak a necháte se dojmout i vy?
Zatím se nám nestalo, že bychom se nedojali všichni, tím myslím i mužské členy štábu. Silné emoce nás provázejí po celou dobu natáčení, ať už s člověkem, který někoho hledá, nebo nalezeným, kterému jako první sdělujeme, že ho někdo hledá. Samozřejmě finální setkání je nejsilnějším zdrojem emocí, vždyť většinou se poprvé vidí lidé, kteří se v životě nesetkali.

Ztracená rodina
Mirek Vaňura s režisérkou Janou Rezkovou během setkání rodin.  |  FOTO:  TV Nova

Silné emoce jsou spjaté i s Výměnou manželek, kterou už dlouhá léta točíte. Asi je to ale jiné…
Emoce v obou projektech jsou rozdílné. Pokud jde o emoci ve Výměně, je to buď osobní emoce respondentů, nebo emoce vzniklá z rozdílnosti dočasných partnerů. U Ztracené rodiny jsou emoce velmi niterné, které vycházejí z letité bolesti nebo křivdy z dětství. Nejsou to až na výjimky emoce konfrontační. Samozřejmě emoce, které provázejí finální setkání, jsou vlastně nepřenosné a nepopsatelné.

Kdyby bylo hledání lidí tak snadné, asi by si je každý dávno našel sám. V čem tkví vaše know‑how, že dokážete pátrat a být úspěšní?
Hledání rozhodně není jednoduché, některé případy jsme řešili několik měsíců a některé i rok. Samozřejmě hledáme i v cizině, a to je samozřejmě ještě složitější, ale spolupracujeme s detektivními kancelářemi a genealogy po celém světě.

Kde v zahraničí jste byli a jak složité to tam pro vás je?
Zatím máme natočený jeden díl v Kanadě a už půl roku čekáme na pracovní vízum na Kubu. Kanada byla poměrně složitá, tam pátrání trvalo skutečně rok, dokonce jsem tam musela jet dvakrát, protože to byl případ, kdy si paní v Kanadě vůbec nechtěla připustit, že má v Česku nejbližší příbuzné. Stejně tak pátrání na Kubě nebylo jednoduché, tam se muselo našlapovat velmi oparně a my všichni doufáme, že se nám podaří natáčení zrealizovat. A rozpracovaných máme ještě několik zahraničních dílů, tak snad se nám bude dařit.

Ztracená rodina
Natáčení probíhá na nejrůznějších místech. Štáb vyjíždí i do zahraničí.  |  FOTO:  TV Nova

​Poslechněte si ve videu, co o Ztracené rodině prozradili moderátoři Tereza Pergnerová a Mirek Vaňura.

Nová show Ztracená rodina startuje 7. září na Nově. A o týden dříve na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady