• Pořady
  • Výměna manželek
  • Nová show Ztracená rodina s Terezou Pergnerovou: Pátrání v Kanadě i pomoc od zvědavých sousedů

Nová show Ztracená rodina s Terezou Pergnerovou: Pátrání v Kanadě i pomoc od zvědavých sousedů

Režisérka a kreativní producentka Výměny manželek byla hostem pořadu Kuba s Novou, kde promluvila nejen o zákulisí jedné z nejúspěšnějších reality show v Česku, ale odtajnila divákům, že se mohou těšit na novou show.

Jana Rezková působí na TV Nova dvacet let a jako režisérka a kreativní producentka stojí za mnoha populárními pořady. Mezi ty nejúspěšnější patří nepochybně Výměna manželek.

Co se děje v zákulisí?

V pořadu Kuba s Novou prozradila marketingovému řediteli TV Nova Jakubu Strýčkovi, jak takové natáčení mezi cizími rodinami probíhá. I když se může zdát, že se k zúčastněným na 10 dní nastěhuje početný štáb, opak je pravdou. 

Související video

​​Nejintimnější show

„Když jsou to panelákové byty nebo garsonka, tak technik sedí venku za dveřmi na chodbě a čeká, až na něj režisér zabouchá s prosbou o výměnu baterky do kamery nebo portu. Produkční je schovaná na balkoně, takže to natáčení je vlastně o jednom člověku. Ať už mu říkáme kameraman nebo režisér. Moc se tam nemotáme. A tím pádem nepřekážíme ani respondentům. Oni si na nás za dva tři dny zvyknou a přestanou nás vnímat. Obrovský štáb je na místě jen první den, kdy se točí vizitka. A taky poslední den, když se točí setkání mezi osmi očima. Je to vlastně nejintimnější reality show, kterou jsem kdy dělala,“ říká Jana Rezková.

Jana Rezková
Režisérka a kreativní producentka Jana Rezková tvoří oblíbené show přes 20 let.  |  FOTO:  TV Nova

Nová show Ztracená rodina

Diváci se už brzy mohou těšit na další reality show z dílny Jany Rezkové, která si od nového formátu slibuje stejný, ne-li větší úspěch. „Ztracená rodina je projekt, který děláme s Terezou Pergnerovou a Mirkem Vaňurou. Jsem na něj hodně pyšná. Je to úplně jiná reality show, než se tady dělala. Jak už název napovídá, většinou hledáme dětem z dětského domova nebo adoptovaným dětem biologickou rodinu,“ vysvětluje.

Z Česka až do Kanady

O emoce rozhodně nebude nouze. „Jsou to neuvěřitelné příběhy. Měli jsme štěstí, že jsme seznámili dvě dámy, které až nyní v pozdějším věku zjistily, že jsou sestry. Jedna žije v Poděbradech a druhá ve Vancouveru. Bylo to neuvěřitelné,“ odtajňuje režisérka. Příprava takového formátu stojí pochopitelné spoustu času a úsilí. „Vývoj trval zhruba rok, než jsme přišli na systém, jak to budeme dělat. Casting obtížný není, obtížné je najít tu druhou stranu, logicky, hlavně kvůli zpřísněnému GDPR.“

Zvídaví sousedé jako zdroj informací

V některých případech mohou být klíčem k rozluštěný záhady ztracené rodiny třeba i zvědaví sousedé. „Zaplať pánbůh za to, jaký národ jsme. Když začnete šmejdit v místě bydliště, tak si ty staré babičky vzpomenou na spoustu informací. Je to mravenčí práce. Až taková investigativní žurnalistika,“ dodává Jana Rezková. Co dalšího prozradila o zákulisí Výměny manželek? A jak vzpomíná na svou úplně první reality show na Nově? Dozvíte se ve videu.

Premiérové díly Výměny manželek sledujte na Voyo!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Výměna manželek

Články k pořadu Výměna manželek

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady