Boj s ezošmejdy v Ulici. Jak zachránit Kristýnu z Juliiných spárů?

Seriál Ulice otevírá celkem pravidelně i témata, která se dotýkají spousty fanoušků a diváků seriálu. O jednom z těchto témat se v poslední době ve společnosti hodně diskutuje. Jedná se o ezošmejdy. Ulice o nich nyní vypráví v příběhu Kristýny a jejích blízkých. Jak zákeřné jsou praktiky ezošmejdů? Co mohou způsobit v rodinách, kde jeden ze členů podlehne jejich manipulacím? Na co si dát pozor?

Tvůrci seriálu Ulice nechtějí diváky pouze bavit. V osudech seriálových hrdinů zpracovávají také závažnější témata, na něž chtějí touto cestou upozornit. Diváci díky tomu vidí, jak snadno se člověk může dostat do problémů, jak ho ovlivňuje prostředí, ve kterém žije, nebo jak nenápadně vypadají různé hrozby, jež mohou v důsledku zničit život celým rodinám. Ulice ale zároveň ukazuje i to, jak se bránit, jak tyto těžké životní zkoušky zvládat.

V poslední době se tvůrčí tým seriálu zaměřil na problematiku ezošmejdů. V příběhu Blanky (Linda Rybová), její dcery Kristýny (Sára Korbelová) i celé rodiny líčí, jak nebezpeční jsou tito samozvaní terapeuti pro lidi, kteří se ocitnou ve složitých situacích, a jak těžké je jejich triky prokouknout. U Kristýny to začalo naprosto nenápadně. Její známá jí dala kontakt na terapeutku, která jí zcela jistě pomůže vypořádat se s panickými atakami, jež jí začaly hodně komplikovat život. Julie Papežová (Jitka Schneiderová) si Kristýnu okamžitě získala. Hned při prvním setkání měla Kristýna dojem, jako by jí Julie mluvila z duše. Ta si přitom jen oťukávala terén a šikovně získávala první cenné informace o budoucí klientce.

​Během několika měsíců to u Kristýny zašlo tak daleko, že mimo Julie už nikomu jinému nevěří. Má pocit, že jí nikdo jiný nerozumí, Julii před každým hájí, používá její fráze, myslí si, že patří mezi vyvolené, kteří vidí a vědí více než ostatní. Julie si z ní udělala svou asistentku, šikovně ji zneužívá, zároveň si ji čím dál víc omotává kolem prstu a vráží jeden klín za druhým do jejích vztahů s blízkými. Kristýna přestala na Juliin popud užívat léky předepsané odborníky a docházet na konzultace k psychiatrovi a psychologovi. Teď s ní chce navíc odjet na týdenní seminář do hor, naprosto se odříznout od světa a takzvaně pracovat na sobě. Pro Kristýniny rodiče to je signál, že je už skutečně zle, že se jim dcera nebezpečně vzdaluje. Její táta Luděk (Vasil Fridrich) zjišťuje, jak velkého soupeře v Julii Papežové mají, že tato dáma je opravdovým mistrem v manipulacích. Spolu s bývalou manželkou Blankou a jejím současným partnerem Evženem (Martin Finger) však hodlá o Kristýnu bojovat všemi možnými prostředky. Do akce zapojí také Kristýninu babičku Marii (Jitka Smutná). Ta se s Julií co nevidět sejde, aby ji osobně poznala… S jakým výsledkem? Jak setkání těchto dvou velkých hráček dopadne? A co to udělá se vztahy v rodině?

​Sledujte oblíbený seriál od pondělí do pátku od 18:30 na Nově! ​Celé díly najdete na nova.cz.

Ulici můžete sledovat i na Voyo.

Související videa

Jitka Schneiderová
Jitka Schneiderová

Související videa

Jitka Smutná
Jitka Smutná

Související videa

Linda Rybová
Linda Rybová

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Ulice

Články k pořadu Ulice

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady