Tvoje tvář má známý hlas: Přehled řad, účinkujících a vítězů

Tvoje tvář má známý hlas je česká verze pěvecké show, ve které se celebrity snaží zpěvem, pohyby, gesty i vizáží co nejlépe napodobit tuzemské i zahraniční zpěváky.

K tomu nejlepšímu výkonu a proměně soutěžícím napomáhá tým maskérů, profesionálních tanečníků, ale i odborníci na herectví a zpěv. Na konci každého dílu si účastníci na ruletě vylosují, koho budou napodobovat v příštím kole. Na učení textu a choreografie mají tedy vždy pouze jeden týden. 

Hodnocení

Po vystoupeních všech účastníků přichází na řadu hodnocení poroty. Každý porotce udělí soutěžícím body  jeden bod získá člověk, kterému se podle porotce povedla proměna nejméně, maximální počet osmi bodů naopak ten, který předvedl nejlepší vystoupení.

FOTO:  TV Nova

​Body poroty ale nejsou rozhodující, protože následně dostávají slovo také samotní soutěžící. Každý z nich totiž disponuje pěti body, které může udělit některému ze svých kolegů. Nejlépe hodnocený soutěžící získává na konci kola šek, který věnuje jím zvolené nadaci (od deváté řady se peníze nedávají nadaci, ale konkrétnímu člověku). Body z jednotlivých kol se průběžně sčítají až do semifinálového kola, ve kterém čtyři soutěžící s nejvyšším celkovým počtem bodů postupují do finále, kde o absolutním vítězi rozhoduje už pouze porota. Absolutní vítěz si odnáší pro svou nadaci či konkrétního člověka šek v hodnotě 150 tisíc korun. 

​1. ŘADA

FOTO:  TV Nova

​První řada show Tvoje tvář má známý hlas odstartovala v televizi 26. března 2016 a finálové kolo se konalo 11. června stejného roku. Moderátorskou premiéru měl Ondřej Sokol, kterého diváci vídali ve všech následujících řadách. Výjimkou je pouze řada sedmá. Do porotcovských křesel usedli Jakub Kohák, Janek Ledecký a Jitka Čvančarová, ke kterým se navíc v každém kole připojil jiný VIP host. Soutěžícími byli Ivana Chýlková, David Kraus, Iva Pazderková, Anna Fialová, Petr Rychlý, Petr Vondráček, Adam Mišík a Hana Holišová, která se stala absolutní vítězkou. 

​2. ŘADA

FOTO:  TV Nova

​Druhá řada na sebe nenechala dlouho čekat. Hned 4. září 2016 přivítal moderátor Ondřej Sokol dva porotce z minulé řady, a to Jakuba Koháka a Janka Ledeckého. Místo Jitky Čvančarové se role porotkyně ujmula soutěžící první řady Iva Pazderková. Pestrou škálu soutěžících tentokrát tvořili David Gránský, Marta Jandová, Anna Slováčková, Roman Vojtek, Markéta Procházková, Ivana Jirešová, Miroslav Etzler a Jan Cina, který si svými dechberoucími výkony vybojoval první místo.

3. ŘADA

FOTO:  TV Nova

Protože oblíbenost pořadu stále rostla, hned v první polovině následujícího roku si náročný osmitýdenní maraton vyzkoušely další české celebrity. Moderátor i porotci protentokrát zůstali beze změny. Od 26. února až do 14. května 2017 diváci vídali na obrazovkách Milana Peroutku, Markétu Konvičkovou, Marthu Issovou, Martina Dejdara, Ondřeje Rumla, Adélu Gondíkovou, Aleše Hámu a Tatianu Dykovou, která si odnesla také vítězný šek pro svou nadaci.

​4. ŘADA

FOTO:  TV Nova

​Čtvrtá řada se začala vysílat 2. září 2017 a finálové kolo rozhodlo o vítězi 18. listopadu. Moderátorem nebyl nikdo jiný než Ondřej Sokol. Mezi porotci ovšem nastaly menší změny. Místo Ivy Pazderkové převzal Aleš Háma. Účastníky této řady byli Jitka Boho, Jan Kopečný, Aneta Krejčíková, Leona Machálková, Dalibor Gondík, Jan Maxián, Tomáš Matonoha a Berenika Kohoutová, která jako absolutní vítězka řady předala svou výhru 150 tisíc korun nadačnímu fondu Vrba. 

​5. ŘADA

FOTO:  TV Nova

​S další řadou přišla televize tentokrát až po roční pauze. První kolo této show mohli diváci vidět 1. září a konec připadl na 17. listopadu 2018. Porota i moderátor zůstali ve stejném složení. Výzvu stát se dalšími soutěžícími této show přijali Eva Burešová, Patrik Děrgel, Tereza Mašková, Jan Révai, Vojtěch Drahokoupil, Robert Jašków, Jitka Schneiderová a hvězda Ordinace v růžové zahradě 2 Michaela Badinková, která si odnesla výhru největší, a to 150 tisíc korun pro nadaci Dobré víly dětem.

​6. ŘADA

FOTO:  TV Nova

​Šestá řada potěšila fanoušky show ​7. září a o vítězi se rozhodlo 23. listopadu 2019. Diváci stále mohli vídat Ondřeje Sokola coby moderátora a Jakuba Koháka, Janka Ledeckého a Aleše Hámu jako tři stále porotce, ke kterým se přidal vždy jeden VIP host. Být v kůži někoho jiného si pro tuto sezónu vyzkoušeli Kateřina Marie Fialová, Roman Zach, Debbi, Robert Urban, Zuzana Norisová, Kateřina Brožová, Ján Jackuliak a fanynkami milovaný Marek Lambora, který se stal celkovým vítězem a svou výhru předal spolku Ichtyóza. 

​7. ŘADA

FOTO:  TV Nova

Jak už je několikátý rok po sobě zvykem, i v roce 2020 se show Tvoje tvář má známý hlas navrátila v podzimní sezoně na televizní obrazovky. První díl odvysílala televize ​6. září a finálový večer 21. listopadu 2020. Zatímco moderátorem se stal Vladimír Polívka, Ondřej Sokol usedl do porotcovského křesla spolu s Alešem Hámou a Evou Burešovou. Soutěžícími sedmé řady byli Albert Černý, Erika Stárková, Bára Basiková, Bořek Slezáček, Martin Schreiner, Jordan Haj, Andrea Kalousová a absolutní vítězka řady Jitka Čvančarová, která svou výhru darovala nadaci organizaci Debra ČR a neziskové organizaci UNICEF.

​8. ŘADA

FOTO:  TV Nova

Osmá řada show Tvoje tvář má známý hlas byla speciální! Šlo totiž o řadu šampionů, tedy osobností z předchozích řad. Vysílala se od ​21. březen do 23. května 2021 a moderování se znovu zhostil Ondřej Sokol, ke kterému se přidal Aleš Háma. Jeho místo v porotě převzal Marek Lambora, který se připojil k Jakubu Kohákovi a Evě Burešové. Soutěžících bylo tentokrát rovnou deset  Albert Černý, Marta Jandová, Iva Pazderková, Jitka Boho, Vojtěch Drahokoupil, Roman Vojtek, Petr Rychlý, Berenika Kohoutová, Hana Holišová a David Gránský. Poprvé v celé historii show se stali vítězi dva soutěžící  Hana Holišová a David Gránský.   

​9. ŘADA

FOTO:  TV Nova

​Poslední 9. řada začala 27. února a skončila 1. května 2022. Moderování se znovu ujalo moderátorské duo v podání Ondřeje Sokola a Aleše Hámy. V porotě zůstali Jakub Kohák a Eva Burešová, novou posilou týmu se stala herečka Petra Nesvačilová a slovenský moderátor Daniel Dangl. Celou tuto sestavu diváci mohli vídat každý týden. Mezi soutěžícími se poprvé v historii soutěže objevil také youtuber. Nabídku na účinkování v show přijal totiž Martin Carev, dále Iva Kubelková, Monika Absolonová, Nikita Machytková, Saša Rašilov, Denisa Nesvačilová, Denis Šafařík a Václav Kopta, který se stal doposud posledním absolutním vítězem show. Svou výhru ve výši 150 tisíc věnoval začínajícímu nemocnému muzikantovi Filipovi. 

Všechny řady show Tvoje tvář má známý hlas najdete na Voyo!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Tvoje tvář má známý hlas

Články k pořadu Tvoje tvář má známý hlas

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady