• Pořady
  • Policie Modrava
  • Klatovy ze seriálu Policie Modrava ukrývají tajemná místa. Kde spatříte mumie?

Klatovy ze seriálu Policie Modrava ukrývají tajemná místa. Kde spatříte mumie?

Klatovy jsou dalším místem, které si pro natáčení seriálu Policie Modrava vybral režisér Jaroslav Soukup. Město se pyšní krásnými věžemi, barokní lékárnou nebo katakombami, které nejsou pro slabé povahy.

Štáb seriálu Policie Modrava se v Klatovech pohyboval například v nemocnici na patologii, kde se točily scény s patoložkou, kterou ztvárnila herečka Stanislava Jachnická.

Tajemná zákoutí i historické budovy

Pokud se rádi bojíte, navštivte místní katakomby, ve kterých najdete mumie. Katakomby byly vybudované pod kostelem Neposkvrněného početí Panny Marie a svatého Ignáce. Sloužily jako pohřebiště členů jezuitského řádu, jeho příznivce a významné měšťany.

Na náměstí Míru najdete barokní lékárnu U bílého jednorožce, která se nachází v domě, který v roce 1639 získal lékárník Tobiáš Stilling. Lékárna fungovala až do roku 1966, poté se z ní stalo muzeum se zařízením pocházejícím z roku 1773.

Výhledy na přírodu

U náměstí najdete také dvě věže. Bílá věž s hodinami a Černá věž, ze které je nejhezčí pohled na město a na šumavské panorama. Kousek od Klatov najdete gotický vodní hrad Švihov, kde se natáčela oblíbená česká pohádka Tři oříšky pro popelku.

Putování po stopách Popelky

Kdo by neznal Popelku v podání Libuše Šafránkové, která se zamilovala do prince v podání Pavla Trávníčka. Fanoušci pohádky se mohou vydat po místech, kde se film natáčel. Stezka začíná pod hradem Švihov a je dlouhá tři kilometry.

Premiérový díl Policie Modrava sledujte každou neděli na Nově. O týden dříve ho najdete na Voyo.

O zákulisí seriálu se dozvíte více v dokumentu Policie Modrava Jaroslava Soukupa, který můžete vidět na nova.cz

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Policie Modrava

Články k pořadu Policie Modrava

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady