Historky z promítání 4. dílu Policie Modrava: Kdo výrazně zhubl a co místní roznášeli o Bouškové?

Poslední řada jednoho z nejúspěšnějších českých seriálů, Policie Modrava, se přehoupla do druhé poloviny. Režisér Jaroslav Soukup se svými hereckými kolegy proto uvedl čtvrtý díl Posel ze světa mrtvých přímo v místech, kde seriál vznikal – v hasičárně v Srní. Jako poděkování pro ty, kteří s ním deset let díky natáčení žili. Do hasičárny v Srní vyrazila Jana Boušková, Zdeněk Mahdal, Milan Enčev a režisér Jaroslav Soukup.

Fanoušci zaplnili sál do posledního místa. A seriálu se daří i u diváků u televizních obrazovek. Případ vraždy ze svébytného prostředí Šumavy si včera nenechalo ujít 35,01 % diváků v CS 15-54 u TV. V širší cílové skupině 4+ nedělní díl sledovalo 1 749 000 diváků a stal se nejsledovanějším pořadem všech tuzemských televizí nejen celého minulého týdne, ale i rozběhnuté podzimní sezony.

FOTO:  TV Nova

Nečekaný úspěch promítání

Srní, místní hasičská zbrojnice, okolí je zahaleno mlhou, občas se spustí déšť – typická podzimní Šumava. Před hasičárnou se už s hodinovým předstihem začínají shromažďovat místní i přespolní. „Čekal, jsem, že dorazí jen hrstka místních, ale sjeli se sem obyvatelé i z okolních vesnic. Jsem za to strašně moc rád, i za to, že TV Nova něco podobného uspořádala,“ řekl dojatě režisér Jaroslav Soukup a starosta Srní Václav Veselý jej doplnil: „Když se objevila informace, že tvůrci Policie Modrava přijedou do Srní, volali mi lidé až z Karviné nebo Ostravy, že by rádi přijeli. Na to opravdu nejsme zvyklí. Když jsem do Srní přišel v roce 1985, tak od ledna do března tu v sále bylo devět bálů. Teď tu s bídou hasiči udělají jeden za rok a většina příchozích jsou rekreanti. Proto jsem rád, že tu televize Nova uspořádala promítání a lidí se sešlo opravdu hodně.“

FOTO:  TV Nova

​Začalo to jako malé sousedské sledování seriálu. Nakonec se ale hasičárna až do posledního místa, nejen na sezení, zaplnila ihned po otevření. Na promítání kromě režiséra dorazili i herci Jana Boušková, Zdeněk Mahdal nebo představitel klíčové epizodní role automechanika Milan Enčev. Šumavané tak měli možnost se se svými oblíbenými hrdiny nejen vyfotit, ale i pohovořit o zážitcích a zajímavostech z natáčení. Ptali se samozřejmě, jestli jde o opravdu poslední řadu. „Se seriálem jsem se definitivně rozloučil. Šumava mě ale stále láká, rád bych jí ještě věnoval například televizní film, ale uvidíme, jestli přijde námět, který mě nadchne a který by mohl bavit diváky třeba podobně jako Policie Modrava,“ přislíbil režisér Soukup. 

FOTO:  TV Nova

Historky z natáčení

O rozhovory a besedu s tvůrci nebyli ochuzeni ani další fanoušci, živě byly vysílány na webech Nova.cz a TN.cz. Herci, během živých vstupů prozradili divákům, co se dělo na natáčení. Vtipné historky například vyprávěla Jana Boušková, která hraje pošťačku Květu. „Mám zážitek, kdy jsem měla v seriálu svatbu a brala jsem si hajného,“ vyprávěla Boušková. Na seriálovou svatbu dorazili také místní, kteří hráli komparz. A ti, kteří se svatby nezúčastnili, se rozhodli získat informace přímo od herečky. „Druhý den po svatbě jsem šla po Srní ke kostelu a paní mě zastavila a ptala se: ‚Jano, koho jste si vzala? A já říkám hajného. A ona Hajného? Já myslela, že Vydru. A pak běžela přes náměstí a řvala: Holky, ona si vzala hajného‘,“ smála se Boušková.

FOTO:  TV Nova

​Promítání čtvrté epizody poslední řady si nenechal ujít ani herec Zdeněk Mahdal, který si zahrál číšníka Holoubka a učil společenské tance. „Podezřívám pana režiséra, že měl takový dětský sen. Až bude veliký, tak bude přeborník klatovského okresu v latinskoamerických tancích. A pak to zosobnil do mě,“ vtipkoval herec. Za tanečními scénami byla tvrdá dřina, na kterou herec nemůže zapomenout. „Strávil jsem tři jara trénováním tanečků. A když nemáte pohybovou paměť, je to pro vás hrozná dřina… Zhubnul jsem deset, dvanáct kilo,“ dodal herec.

FOTO:  TV Nova

​Skupina Nova ovládla včerejší večer ve všech hlavních cílových skupinách a souhrnně svým úspěšným programem v hlavním vysílacím časem zaujala 41,53 % diváků v CS 15-54 u televizních obrazovek.

Policie Modrava je k dispozici s týdenním předstihem na Voyo a každou neděli ve 20.20 na TV Nova.

Zdroj dat: ATO – Nielsen Admosphere, živě + TS0-3, ke dni: 26. 9. 2022

FOTO:  TV Nova

​Podívejte se na reportáž z celého promítání:

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Policie Modrava

Články k pořadu Policie Modrava

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady