Policie Modrava na mapě! Kam vyrazit na filmový výlet?

Prázdniny přímo lákají k rodinným výletům. Pokud jste navíc fanoušci seriálu Policie Modrava, máme pro vás tipy na místa, kudy se procházely seriálové hvězdy.

TV Nova sice odvysílala poslední díl poslední řady seriálu Policie Modrava, fanoušci si ale nejzajímavější scény z oblíbené kriminálky mohou připomenout i jinak než u reprízových dílů – přímo na místě činu! Kde všude se natáčely zásadní scény?

Velhartice

Skanzen lidové architektury, kostel Narození Panny Marie i místo, kde strávil poslední chvíle svého života Jan Werich. Vyrazte na kouzelný výlet kolem říčky Ostružná. Místa, která rozhodně stojí za návštěvu, uvidíte ve videu.

Klatovy

Ideálním pro výlet s dětmi jsou Klatovy. Projděte si místní katakomby, vylezte na Bílou věž s hodinami i nedaleký vodní hrad Švihov, kde se natáčela pohádka Tři oříšky pro popelku. 

Modrava

Projděte si turistické trasy směrem k Tříjezerní slati, i Filipovu Huť, bývalou sklářskou osadu, ze které je krásný pohled na horu Roklan. A na závěr výletu rozhodně navštivte místní pivovar.

Srní

V okolí Srní se nachází spousta míst, kam můžete vyrazit na rodinný výlet. Mravenčí stezku si užijí především děti. Najdete na ní různé herní prvky nebo úkoly, ale i dětské hřiště. Velkým lákadlem je i vlčí výběh, kudy vede 300 metrů dlouhá lávka ve výšce 4 až 5 metrů nad zemí, kde najdete pozorovací přístřešky a informace o komunikaci mezi vlky.

Kašperské hory

Za návštěvu v Kašperských horách stojí rozhodně hřbitovní kostel sv. Mikuláše ze 14. století, naleznete ho nedaleko od centra města. Zatímco tatínkové ocení Muzeum historických motocyklů, děti na stejném místě okouzlí expozice hraček. Krásy místní přírody můžete obdivovat v Muzeu Šumavy, které nabízí různé výstavy.

Tři kilometry od Kašperských Hor pak najdete nejvýše položený královský hrad v České republice – Kašperk. Při výhledu po okolí ochutnejte domácí pivo Šplhavec, které pro hrad připravuje Kašperskohorský pivovar – ten byste při návštěvě Šumavy rozhodně neměli vynechat.

Rejštejn

Při své návštěvě Šumavy rozhodně nevynechejte ani místo, kde se Bedřich Smetana inspiroval pro svou skladbu Vltava – soutok řek Vydry a Křemelné. Rejštejn ovlivnil také spisovatele Karla Klostermanna, který o něm psal ve svých dílech. Za návštěvu stojí i secesní Spaunova vila, která byla postavena v duchu vídeňské geometrické secese poblíž sklárny Lötz.

​Policie Modrava

Po procházce Šumavou si zkuste udělat seriálový kvíz.

​​Reprízové epizody seriálu Policie Modrava sledujte každé úterý a neděli od 20:20 na Nově. Všechny epizody najdete na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Policie Modrava

Články k pořadu Policie Modrava

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady