Policie Modrava bez Filipa Tomsy? Herec prozradil, jaký moment vše změnil

Poručík Kamil Sedláček patří mezi oblíbené postavy seriálu Policie Modrava. Role se od začátku ujal herec Filip Tomsa, který si diváky získal nejen hereckým talentem, ale také svým charisma.

Filip Tomsa vystudoval hereckou konzervatoř a dá se říct, že to pro jeho rodiče byla velmi znepokojující zpráva.

Rodiče

„Když se maminka dozvěděla, že jsem přijatý na konzervatoř, tak dostala žlučníkový záchvat, trochu ji to sebralo. Asi si začala uvědomovat, co by to mohlo znamenat a že ta budoucnost je taková nejistá, ale jinak to vzali celkem v pohodě. Nikdo jsme vlastně netušili, co nás čeká," řekl Filip Tomsa v rozhovoru pro TV Nova. Mohlo se tak snadno stát, že by se v Policii Modrava vůbec neobjevil. Jaký by ale seriál bez něj byl? Herec má také sestru, která je mentálně postižená, a nikdy by na ni nedal dopustit.

Nebezpečné záliby

Tomsa se rád pohybuje ve výškách, a proto mezi jeho koníčky patří horolezectví nebo létání. Než se dal na dráhu herectví, chtěl se stát pilotem. Jenže z toho nakonec sešlo. „Ne že bych úplně nechtěl, ale neměl jsem k tomu podporu v rodině. A bylo to prezentované tak, ať si udělám střední školu a pak se uvidí…," vysvětlil Tomsa. 

​​Další hercovou vášní je motorka. Jak ale přiznal, došlo i ke chvílím, kdy zažil strach. „Člověku jde o život v podstatě kdykoliv, ani si to nemusí uvědomovat. Měl jsem strach asi nejčastěji na motorce. Měl jsem pár situací, kdy jsem měl opravdu štěstí, protože kdyby bylo něco maličko jinak, tak už tady nejsem," prozradil herec.

FOTO:  TV Nova

Manželství

V roce 2012 se herec oženil. Vzal si za ženu starší partnerku Evu, se kterou má dvě děti. A jaký je jako otec? „Snažím se být co nejlepší. A do jaké míry se mi to daří, je těžké posoudit," řekl herec. Také nevidí problém v tom, že je partnerka starší. Podobně to tak měl i jeho dědeček. A herec nikdy neměl pocit, že by věk hrál ve vztahu nějakou roli.

​​​Policie Modrava

Tomsa se od začátku seriálu pohybuje po boku kolegyně Soni Norisové, jelikož je postava poručíka Kamila Sedláčka pravou rukou kapitánky Vinické. Na place se herec setkával i s bývalým profesorem z konzervatoře. Před lety prozradil TV Nova jaké je to s ním hrát. „Pan Satoranský, tedy pro mě pan profesor Satoranský, je můj profesor z konzervatoře, který mě učil herectví. Když před ním mám něco hrát a dělat mu ještě partnera, tak pořád tam vzadu je, že se na mě dívá můj profesor a hodnotí mě, jestli to hraju dobře," smál se Tomsa.

​Seriál Policie Modrava sledujte každou neděli od 20:20 na Nově. A o týden dříve na Voyo!

O zákulisí oblíbeného seriálu se více dozvíte v dokumentu Policie Modrava Jaroslava Soukupa, jehož díly najdete na nova.cz.

Související videa

Filip Tomsa
Filip Tomsa

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Policie Modrava

Články k pořadu Policie Modrava

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady