Bývám obsazována do rolí přísných paprik! A co by Taťjana Medvecká nikdy neodmítla?

Vyrazit na Šumavu a zajít do obchodu, kde by prodávala Katka Nováčková, kterou hraje Taťjana Medvecká, by chtěl každý. Herečku diváci vídají v seriálu od začátku a neodmyslitelně k němu patří. Sama herečka si roli užívá. A kdyby byla další řada Policie Modrava, neváhala by ani minutu.

Jaký je váš vztah s panem režisérem Jaroslavem Soukupem?
Řekla bych, že přátelský a radostný. Protože když to člověk vezme zpětně, byl to moc pěkně strávený čas. Vlastně jsme říkali, aniž bychom se rouhali nebo nějak ponižovali naši práci, že jsme si to skvěle užívali. Bylo to vlastně jako taková nit, která se táhne všemi rozhovory – všichni říkají, že to byla práce, ale bylo to krásné, a na Šumavě je navíc krásně. Měli jsme to tam rádi.

Policie Modrava byl váš první společný projekt?
Ano, Policie Modrava byl náš první společný projekt. Tím, že jsme nejdřív natočili pilotní díl a pak jsme docela dlouho čekali, než jsme rozjeli natáčení, známe se už pěknou řádku let.

Jaký je pan režisér na place?
Velmi připravený, je to obrovský profesionál, který si uvědomuje, že čas je drahý. Tím pádem ví přesně, kde bude kamera, odkud kdo půjde, odkud to zabere… Ví to naprosto přesně. Takže ta práce jde rychle a odsýpá to.

Můžete mít vy, jako herci, nějaké připomínky na place?
Pan režisér je tím typem režiséra, který je rád, když je dodržen text, protože to i sám psal, tudíž to důvěrně zná. Samozřejmě nemá problém, když má člověk nějakou drobnou výhradu a potřebuje si něco upravit, třeba prohodit slovosled. Ale jinak bych řekla, že je to spíš dominantní režisér. Ale když ho člověk respektuje, tak s ním nemá problém.

Jak vám za ta léta vaše postava prodavačky přirostla k srdci?
Tu postavu mám ráda, protože je to pozitivní a sympatická postava. Protože občas bývám obsazována do rolí takových suchých, přísných „paprik“. A pak se lidi diví, když někam přijedu, a říkají, že si mě představovali úplně jinak. Takže mám radost, že tady je to normální přirozená ženská, hodná, milá.

Na podzim uvidíme na obrazovce poslední čtvrtou sérii. Musela jste váhat, jestli do toho znova jít?
Ne, my to tam máme vážně rádi, a navíc je to milé setkání s kolegy, se kterými se třeba nevidím celou dobu. Jak všichni hodně hrajeme, tak se nemáme moc příležitostí jinde potkat.

Pan režisér říká, že už je to určitě naposledy, ale co vy? Dala byste si ještě další sérii?
Kdyby se podařilo pana režiséra přesvědčit a vznikly další díly, ve kterých by byl prostor pro naše figury, tak určitě, protože je to tam opravdu krásné a ráda
se tam vracím. 

Netočí se v ateliéru, ale reálně venku v přírodě – je to pro vás jiné?
Myslím si, že to hraje velkou roli, a i proto to mělo tak velký divácký ohlas. Často jsou tam skutečně nádherné lokality a myslím, že se je povedlo krásně ukázat.

Jaká bude čtvrtá série, proč by se měli diváci dívat?
Měli by se dívat proto, aby viděli své staré známé, ať už je to parta policistů na Modravě nebo milé obyvatelky Srní. A nechte se překvapit, co dalšího se stane.

​Seriál Policie Modrava sledujte každou neděli od 20:20 na Nově. A o týden dříve na Voyo!

Související videa

Jaroslav Soukup
Jaroslav Soukup

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Policie Modrava

Články k pořadu Policie Modrava

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady