Policie Modrava Jaroslava Soukupa: Co režisér a herci prozradili o zákulisí seriálu?

V komunistickém Československu přišel režisér Jaroslav Soukup s novým, drzým a neotřelým žánrem pro mladistvé, kterým předběhl svou dobu, a stvořil hity jako Láska z pasáže, Kamarád do deště či Discopříběh. V současnosti, se statutem legendy svého řemesla, uzavírá další významnou tvůrčí dekádu na Šumavě.

Šumava režiséra inspirovala ke tvorbě fenoménu jménem Policie Modrava, který láme rekordy sledovanosti. Kariéru i soukromí Jaroslava Soukupa odhalil dokument Policie Modrava Jaroslava Soukupa režiséra Adama Hobzika.

Zákulisí oblíbeného seriálu

„Režisér Soukup nám umožnil nahlédnout pod pokličku natáčení seriálu, ukázal svá oblíbená místa a podělil se o inspiraci při psaní. Z něj, z herců i štábu doslova čišela láska, kterou k Policii Modrava chovají, a jsme šťastni, že se o ten pocit můžeme podělit i s diváky,“ říká kreativní producentka dokumentu Hana de Goeij.

Zajímavosti​

Co diváci uvidí? „Dokument sleduje dvě linie. Tou první je kariéra Jaroslava Soukupa. Hodně zajímavý je úsek, kdy po řadě diváckých hitů téměř na dekádu přestal točit a dlouho hledal další látku, aby své dílo nakonec završil úspěšným seriálem Policie Modrava. Druhá linka je pak osobní. Co to znamená být špičkovým režisérem a jakou povahu na to člověk musí mít. Rozhodně nejde o obyčejný život,“ prozradil režisér Adam Hobzik.

FOTO:  TV Nova

Herci z Policie Modrava

​Kdo se kromě Jaroslava Soukupa v dokumentu objeví? „Měli jsme to štěstí, že pana Soukupa mají rádi snad všichni, kdo s ním točili. Kohokoliv jsme oslovili, pokud zrovna netočil, dal nám prostor pro rozhovor. Z Policie Modrava se můžete těšit na Jaroslavu Stránskou, Jaroslava Satoranského, Taťjanu Medveckou, Michala Holána, Filipa Tomsu a Soňu Norisovou. O osmdesátkových filmech nám pak vyprávěli Sagvan Tofi, Rudolf Hrušínský nejmladší a Marek Vašut,“ popsal Hobzik.

​Nenechte si ujít také dokument Policie Modrava Jaroslava Soukupa v pondělí 24. října v 10:50 na TV Nova. Celý dokument najdete na Voyo!

Velkolepé finále Policie Modrava sledujte v neděli 23. října od 20:20 na Nově. Epizodu najdete už teď na Voyo! 

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Policie Modrava

Články k pořadu Policie Modrava

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady