Co se skrývá za úspěchem Policie Modrava? Podívejte se na nový dokument o režiséru Soukupovi

V komunistickém Československu přišel režisér Jaroslav Soukup s novým, drzým a neotřelým žánrem pro mladistvé, kterým předběhl svou dobu, a stvořil hity jako Láska z pasáže, Kamarád do deště či Discopříběh. V současnosti, se statutem legendy svého řemesla, uzavírá další významnou tvůrčí dekádu na Šumavě.

Šumava režiséra inspirovala ke tvorbě fenoménu jménem Policie Modrava, který láme rekordy sledovanosti. Kariéru i soukromí Soukupa odhalí dokument Policie Modrava Jaroslava Soukupa režiséra Adama Hobzika. „Režisér Soukup nám umožnil nahlédnout pod pokličku natáčení seriálu, ukázal svá oblíbená místa a podělil se o inspiraci při psaní. Z něj, z herců i štábu doslova čišela láska, kterou k Policii Modrava chovají, a jsme šťastni, že se o ten pocit můžeme podělit i s diváky,“ říká kreativní producentka dokumentu Hana de Goeij.

Co diváci uvidí? „Dokument sleduje dvě linie. Tou první je kariéra Jaroslava Soukupa. Hodně zajímavý je úsek, kdy po řadě diváckých hitů téměř na dekádu přestal točit a dlouho hledal další látku, aby své dílo nakonec završil úspěšným seriálem Policie Modrava. Druhá linka je pak osobní. Co to znamená být špičkovým režisérem a jakou povahu na to člověk musí mít. Rozhodně nejde o obyčejný život,“ prozradil režisér Adam Hobzik.

​Kdo se kromě Jaroslava Soukupa v dokumentu objeví? „Měli jsme to štěstí, že pana Soukupa mají rádi snad všichni, kdo s ním točili. Kohokoliv jsme oslovili, pokud zrovna netočil, dal nám prostor pro rozhovor. Z Policie Modrava se můžete těšit na Jaroslavu Stránskou, Jaroslava Satoranského, Taťjanu Medveckou, Michala Holána, Filipa Tomsu a Soňu Norisovou. O osmdesátkových filmech nám pak vyprávěli Sagvan Tofi, Rudolf Hrušínský nejmladší a Marek Vašut,“ popsal Hobzik.

Celé díly seriálu Policie Modrava sledujte na Voyo.

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Policie Modrava

Články k pořadu Policie Modrava

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady