Talentovaný ročník Pana profesora. Které vycházející hvězdy v něm hrají?

Populární seriál Pan profesor si okamžitě získal přízeň mnoha diváků. Výjimečný je hned v několika ohledech. Odehrává se ve školním prostředí, hraje v něm jedinečný Vojta Dyk a sešla se v něm velká parta lidí, kteří jsou přibližně ve stejném věku. Řada začínajících herců, kteří v něm hrají, má našplánuto na snovou kariéru. Představíme vám teď některé z nich.

V rozhovoru jsme vyzpovídali nadějné herečky, které v seriálu ztvárňují studentky. Každá z nich v něm řeší nějaký jiný problém.

Problémy dospívajících

V první řadě se představila Radka Caldová coby Žofie. Ve druhém díle pečuje o dítě své matky, protože podmínky v jejich rodině nejsou úplně ideální. Monika Tomková hraje sportovně nadanou Andy. Zdravotní stav jí nedovolí pokračovat v jejím milovaném triatlonu, s čímž se musí v desátém díle vyrovnat.

Šikana

Kdo se nikdy ve škole nesetkal s žádným druhem šikany? Potýká se s ní v šestém díle i Lili, kterou ztvárňuje Alžběta Zalubilová. Jessica Monteiro se zase převtěluje do role třídní drby Katky. Její postava dostane více prostoru právě ve druhé řadě, takže se mají diváci na co těšit.

Natáčení jako tábor s kamarády

V seriálu se podle těchto hereček sešla skupina skvělých lidí, proto byla atmosféra na place vždy dost uvolněná. Shodnou se na tom, že celé natáčení bylo výjimečné, protože se hercům obvykle nestává, že by spolupracovali s tolika vrstevníky najednou. Pro mě to ani nebylo jako natáčení, spíš to připomínalo půlroční tábor se spolužáky a bylo to boží, usmívá se Alžběta Zalubilová.

Třicetiletí puberťáci

Při obsazování herců nemusí být věk vždy jediným určujícím faktorem. Ačkoliv některým představitelům už není zrovna osmnáct jako jejich postavám, tvůrce zaujali natolik, že je obsadili. Například Jessice Monteiro bylo při castingu už téměř třicet let. Režisér Martin Kopp jí tenkrát řekl, že by se do role třídní drby velmi hodila. Sama herečka přiznává, že dodnes úplně neví, jestli to má brát jako pochvalu.

Srdíčka seriálu

Některé věci se ovšem příliš nemění ani s věkem. Herečky se v rozhovoru rozpovídaly také o tom, jaké to je natáčet s okouzlujícím Vojtou Dykem. Největší legraci zažily při práci s Matoušem Rumlem, který hraje zakřiknutého učitele Jakuba Valentu. Bez odezvy nezůstala ani epizodní role Jakuba Štáfka či přítomnost kaskadérů.

Ema Rytířová z Ordinace

Do paměti diváků se zapsala také Simona Lewandowská jako drzá Petra. V minulosti se už objevila také v oblíbeném seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Když v něm ztvárňovala Emu Rytířovou, bylo jí tehdy teprve sedmnáct let.

Jitřní záře

V budoucnu bude ještě určitě hodně slyšet také o Denise Biskupové. V Panu profesorovi se jako studentka Lenka dostala do těžké životní situace. Nejenom že se její přítel Adam nesnáší s jejím bratrem Charliem, ale také zjistí, že je těhotná. Herečka si navíc zahrála jednu z hlavních rolí v minisérii Jitřní záře.

Anorexie

Natáčení jedenáctého dílu nebylo úplně jednoduché pro Leonu Skleničkovou, protože hrála dívku Lucii, která trpí anorexií. Sama se s touto nebezpečnou poruchou potýkala, takže moc dobře ví, co všechno obnáší. Naštěstí ji zdárně překonala a může naplno budovat svou hereckou kariéru.

Příliš ambiciózní rodiče

V nové řadě se zaměří pozornost také na studentku Elišku, kterou ztvárňuje Barbora Horčičková. Pokud si tedy hned nevybavíte, o jakou postavu se jedná, určitě o ní ještě uslyšíte. Bude se totiž muset vypořádat s tím, že na ni rodiče přehnaně tlačí v tom, aby byla úspěšná ve škole.

Nová řada Pana profesora odstartovala 1. září na Nově. Premiérové díly najdete s předstihem na Voyo!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Pan profesor

Články k pořadu Pan profesor

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady