Petr Rychlý natáčel akční scény! Co ho v seriálu Co ste hasiči čeká?

Oblíbeného herce Petra Rychlého budou diváci vídat každý pátek v druhé řadě seriálu Co ste hasiči. Herecká parta se sice příliš nezměnila, zato vzájemné vztahy se promíchají. Co o natáčení prozradil?

O oblíbenosti seriálu Co ste hasiči nemůže být pochyb. Není tedy divu, že se tvůrci rozhodli pro natočení druhé řady. Vyzpovídali jsme proto Petra Rychlého coby velitele hasičů Petra, jak natáčení probíhalo a co hasiče v druhé řadě čeká.

Jak jste se těšil na natáčení druhé řady seriálu Co ste hasiči?
Musím přiznat, že jsem se těšil moc. Je to totiž zase jiná role, jiný herecký rejstřík a je tu i skvělá herecká parta. A hlavně se mi líbí scénář Rudy Merknera. Je to milá, jemná, letní romantická komedie. A jsem moc rád, že si neděláme legraci z dobrovolných hasičů, jsou to spíše rodinné příběhy, popřípadě právě příběhy hasičské party. Líbí se mi laskavý humor našeho seriálu.

Co zajímavého hasiči v druhé řadě zažijí?
V druhé řadě je posílen konflikt mezi mojí postavou velitele hasičů Petra Pospíšila a postavou starosty, kterého hraje Václav Kopta. Máme celou řadu střetů a spouštěčem je objev pramene léčivé vody za hasičárnou. Starosta by nejraději pramen využil k tomu, aby vesnici proslavil a udělal z ní třeba lázně, což by ale znamenalo zbourat hasičárnu – a to Petr odmítá dopustit. On je totiž vždy na straně tradic. To je základ pro jejich konflikt, který je ale samozřejmě pojatý zábavnou formou.

Máte i ve druhé řadě nějaké akčnější scény, když hrajete velitele hasičů?
Nechci příliš prozrazovat, ale nějaké akčnější události už máme za sebou. Tentokrát to nejsou požáry, ale hasičské zásahy jiného typu. A také jsme starostovi například ze známosti vyčistili kanály. Jak to dopadlo, si asi každý domyslí. 

Jaké bylo shledání s kolegy po pauze, která utekla od natáčení první série?
V podstatě jsme se shledali, jako by žádná pauza ani nebyla. Točit jsme začali v srpnu, což znamenalo, že jsem musel trochu zkrátit dovolenou, ale setkání s kolegy mi to vynahradilo. Navíc mi natáčení zpříjemňuje i to, že mám v podstatě jen jeden kostým, takže se nemusím převlékat. Plus mám kratší vousy, což znamená kratší pobyt v maskérně, takže je to pro mě celkově velmi pohodové natáčení. Navíc nám doposud přálo počasí a produkce se o nás moc hezky stará, takže tu máme s kolegy velmi milé prostředí. A bezvadná herecká parta, která si spolu „sedla“, to jen podtrhuje.

Jak se vám točí s Janou Bernáškovou? Ve druhé řadě máte celou řadu společných záběrů.
Teď už je to pohoda. My jsme se před první řadou neznali, takže jsme se museli v dobrém tak trochu oťukat, ale teď už nám to jde samo. Jen nemůžu prozradit, co nám scénář společně předepisuje.

Měl jste jako kluk sen, že se stanete hasičem?
Měl. Pocházím z malého městečka Nejdek u Karlových Varů a obden jsem chodil kolem tamní hasičárny, kde pravidelně cvičil dětský hasičský oddíl. A já jsem velmi toužil získat odznáček, který dostávali. To se mi sice tehdy nesplnilo, ale naplnil jsem si svůj sen trochu jinak. Jsem totiž spolu s Ilonou Czákovou a Ondřejem Vetchým, patronem dobrovolných hasičů, a každoročně v Brně se s hasiči setkávám na předávání ocenění Dobrovolní hasiči roku. Jsem si moc dobře vědom, jak je pro nás tato složka záchranného systému důležitá.

Galerie

Na co byste tedy diváky druhé řady zejména nalákal?
Myslím si, že se lidé v dnešní době potřebují také trochu bavit a alespoň na chvíli zapomenout na svoje smutky a neveselé události kolem sebe. A já věřím, že právě druhá řada našeho seriálu je dokáže pobavit, rozesmát a na chvíli jim tak pomůže na tyto starosti zapomenout.

První epizodu seriálu Co ste hasiči sledujte 1. září od 20:20 na TV Nova. Nebo už teď na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Co ste hasiči

Články k pořadu Co ste hasiči

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady